Silně vyhraněný názor na novoroční předsevzetí má čtenářka V.poho. Připadá jí, že dávat si předsevzetí, je pitomé. Přes to se nechala pro tentokrát zviklat... proč?

Dnešní téma je očekavatelné - novoroční předsevzetí. Následující příspěvek zaslala čtenářka V.poho, která si dala vskutku absurdní předsevzetí. Proč absurdní? To už se dočtete níže...


Tak co, jaký sis dala pro letošek novoroční předsevzetí?“ vybafl na mě kolega v práci, až jsem leknutím otevřela pusu dokořán. A zase jsem ji honem zavřela, protože jsem si uvědomila, že jako obvykle...žádný.

No, víš, já si žádná novoroční předsevzetí nedávám, přijde mi to pitomý.“ začala jsem pomalu vysvětlovat a to už vedle mě postávala půlka firmy a všichni si ťukali na čelo a brblali, že jim to kazím, protože ZASE jediná já musím mít něco extra a nepřidám se ke kolektivu a proč vlastně musím pořád stát opodál.

Trošku se ve mně pohnulo svědomí a tak honem zjišťuji, jaká že předsevzetí si tedy kdo dal, jestli bych se náhodou, aby byl klid, nemohla třeba aspoň naoko s něčím menším přidat.

Ale jasně, že mohla, rozzáří se moji spolupracovníci a hned se dozvídám, že pro letošek si dali předsevzetí všichni stejné, i když já jim to jako správná sabotérka samozřejmě kazím. Všichni se totiž domluvili, že od Nového roku nebudou kouřit.

Nepatrně si oddychnu, to bych se nakonec mohla taky přidat, když už do toho půjdou všichni. Nakonec by mě to ani nic nestálo. Jsem totiž pomalu v naší firmě jako jediná známá zapřísáhlá nekuřačka:-)).

A tak došlo ke slavnostnímu slibu. Ood 1/1 budeme stoprocentně nekuřácká společnost.
:-)

Druhého ledna si takhle jedu na kole do práce a jsem trošku překvapená, protože před vchodem do budovy chybí obvyklý hlouček s cigaretkou. Postává tam jen jeden kolega, který stydlivě přiznává, že svoje předsevzetí porušil už včera navečer. Ostatní se srdnatě drží až do oběda, kdy se shluk před hlavními dveřmi postupně rozrůstá o další dva provinilce.

Třetího ledna ráno už mě při příjezdu do práce vítá obvyklá nikotinová skvadra a jak se ukazuje, jsem jediná, kdo novoroční předsevzetí nakonec dodržel. Přestože anebo spíš právě proto, že jsem si vlastně žádné nedala.
:-))

A tak si tak říkám, na co si vlastně všichni ta pitomá novoroční předsevzetí dávají, když stejně tuší, že je nedodrží? A proč to musí být zrovna k prvnímu lednu, proč si myslíme, že právě jen a jen první novoroční den nás od něčeho očistí? Proč nemůžeme přestat kouřit třeba pátého února nebo třicátého října? Bez pompy, bez ovací a bez diváků, ale s o to větší snahou to jednoduše skutečně dokázat.

Sama jsem si novoroční předsevzetí v životě nedala. Vždycky když se rozhodnu s něčím skončit nebo naopak začít, vybírám si k tomu nějaký naprosto nesmyslný datum, tedy datum, kdy mě ta myšlenka právě napadne. Třeba jako třiadvacátého ledna, kdy jsem se (je to už víc jak deset let) naprosto vážně rozhodla zhubnout. A zhubla jsem a vydržela zhublá dalších osm, devět let. Až teď se to nějak pokazilo. Já jsem to pokazila. :-(

Ale jestli se zase rozhodnu s tím něco udělat, rozhodně si za den D nevyberu prvního ledna jako všichni.
Vyberu si nějaký nenápadný všední den, aby, kdybych si to náhodou zase rozmyslela - znáte to, občas někdo přinese do firmy větrníky nebo chlebíčky:-)) - mohla klidně den D posunout na nějaký ten den třeba o dva dny později.

A ne čekat zase zbytečně celý další rok jenom kvůli tomu, abych si mohla dát další slavnostní novoroční předsevzetí.
:-))

V.poho

Pozn. red.: Bez jazykové korektury.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí, a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže, a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).

Reklama