Přemýšlím, jestli jsem si někdy dával novoroční předsevzetí. Mám pár přání, ale že bych kvůli tomu na Nový rok nějak „akčnil“, to se tedy říct nedá. Také bych řekl, že předsevzetí si dávají hlavně lidé, kteří mají zlozvyky...

resolution

Nejsem maniakální „předcevzeťovač“. Vlastně si ani nevzpomínám na to, že bych si někdy nějaké novoroční předsevzetí dal, tak to dnešní téma se mnou bude asi trochu těžší, ale třeba mě v něm na ten příští rok inspirujete.

Když nad tím přemýšlím, přijde mi, že předsevzetí si dávají lidé, kteří mají nějaký zlozvyk. Jenže já jsem nekuřák, abstinent a do toho vegetarián (což by možná někteří jako zlozvyk mohli brát, ale předsevzetí, že začnu baštit maso, zásadně odmítám).

Ale vlastně mám jeden zlozvyk, který však považuji za dobrozvyk - sladkosti. Zdá se, že mě žádná choroba kvůli nim zatím nepostihla, tedy občas mi přijde, že mám trochu větší pupek, ale to se vždycky nějak shodí. Také se bojím, že kdybych si dal na Nový rok předsevzetí přestat mlsat, tak by se zkazilo všechno to cukroví, co zbylo od Vánoc, to nemohu dopustit.

Upravím axiom: Předsevzetí si dávají lidé, kteří mají zlozvyk a jsou s ním nespokojení, chtějí se ho zbavit.

Takže tento Nový rok (jako vždy) u mě bez předsevzetí.

Obešel jsem své kolegyně, abych se jich zeptal, jestli si nějaké předsevzetí daly ony, když už u mě pšenka nekvete..

  • Klárka Wimmerová: Budu se méně nervovat v práci a víc o sebe pečovat.
  • Dana Haklová: Žádný. Já si předsevzetí nedávám.
  • Věrka Forejtová: Že se na všechno můžu vykašlat!
  • Saša Stušková: To jedno ti neřeknu. A to druhý... to ti taky neřeknu.

Summa summarum mám v redakci evidentně prací unavené kolegyně, tak doufám, že těm, které si předsevzetí daly, vyjdou.

Téma dne 2. 1. 2013: Zhodnoťte loňský rok a napište nám svá předsevzetí

Název tématu vlastně tentokrát přesně vystihuje, jaké příspěvky od vás budu chtít, milé čtenářky. Ano, jsem zvědavý, jestli jste v loňském roce prožily něco zásadního, a zda jste si do toho letošního daly nějaké předsevzetí? Příspěvky mi posílejte na e-mailovou adresu (viz níže), a to nejpozději do 2.1.2013, 15.30 hodin. Jednu z přispěvatelek tentokrát odměním knihou, která se hodí k hubnoucímu předsevzetí: 17 denní dieta (vydalo nakladatelství iKAR, sestavil ji americký lékař Mike Moreno).

17 dni dieta

Reklama