Dávat si nesmyslná předsevzetí a pak ještě mít špatný pocit, považuje za zbytečné čtenářka Kozicka. Raději si dává předsevzetí, která jdou splnit...

V příspěvku čtenářky Kozicky si můžete přečíst, proč je lepší sníst denně 100 gramů čokolády, než si ji zakázat úplně.

Téma dne: Vaše novoroční předsevzetí.


Vážené a milé ženy.in.

Předsevzetí si dávám jenom taková, která jdou splnit. Takže než si dát předsevzetí, že nebudu jíst čokoládu, je lepší rozhodnout se, že nesežeru víc než 100g čokolády denně. To je reálné. Než si dávát předsevzetí, že se budu víc věnovat dětem, je lepší si říct, každý večer jim přečtu. (Musím se ale přiznat, že číst dětem mne baví, kdežto hrát člověče vůbec).
Normálně si předsevzetí k Novému roku nedávám. Včera jsem ale hledela kalendář. Koupila jsem si ho někdy v listopadu, ale včera jsem zatoužila si ho pověsit. Úplně jsem ho už tam viděla, jak tam krásně na zdi v kuchyni visí. Nikde jsem ho však nemohla objevit. Ve žluté skříni nebyl. V hnědé skříni nebyl. V šuflíku nebyl. V knihovně nebyl. Nikde nebyl. Zato jsem našla ztracené klíče od dětského památníčku, sadu úplně nových mýdel a velice vzácnou účtenku už nevím od čeho, co stálo 38 korun. Proč jsem si ji odložila, nevím. A tak jsem slavnou účtenku vyhodila a dala si předsevzetí, že každý den roku 2012 vyhodím nebo se jinak zbavím jedné zbytečné věci. To bude najednou v našem malém bytě místa. Už se teším.
Omlouvám se za případné chyby, můj korektor je momentálně jinak vytížený.

Kozicka

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 2. ledna 2012: Novoroční předsevzetí

Dnes se téma víc než nabízí...

  • Dala jste si nějaké novoroční předsevzetí? A proč zrovna tohle?
  • Povedlo se vám někdy novoroční předsevzetí?

HubnemeJe tu rok 2012 a první editační téma v magazínu ŽENA-IN.cz. Zajímá mě dnes, zda jste si dala letos nějaké novoroční předsevzetí, a proč právě tohle? Psát mi můžete i historky minulé, tedy jestli vám někdy nějaké novoroční předsevzetí vyšlo a co všechno jste pro to musela udělat. Vaše příspěvky ať jsou dlouhé alespoň jako tento odstavec textu. Posílejte je na e-mailovou adresu níže, a chcete-li mít šanci na zveřejnění a možná i na dárek, ať v naší poště přistanou nejpozději 2. ledna 2012 v 15.00 hodin. A co bude tím slíbeným dárkem? Kniha Hubneme s rozumem tvořivě (vydalo nakladatelství SmartPress).