vanga.jpg

Baba Vanga už dávno nežije, ale proroctví, která vyřkla, by se měla plnit až do roku 5079. Dál už ne, protože v tu dobu podle ní nastane konec světa. Své předpovědi vyřkla i pro rok, který právě nastal – 2020.
 
Americký a ruský prezident by měli přijít o své posty. Donald Trump podle ní onemocní záhadnou nemocí. Bude mít podle ní nádor na mozku a ohluchne. Na Putina má zase spáchat atentát Kreml. Zemřít tito světoví lídři ale měli už v roce 2019. To se však nevyplnilo.

Předchozí proroctví jsou však asi to nejmenší, co svět podle Baby Vangy čeká. Předpověděla také, že dojde ke zničení Asie a Evropy. Na východě nastane potopa, která kontinent zaplaví. Evropu prý zahubí islámští teroristé, kteří k tomu použijí chemické zbraně.

O zničení Asie se v jejích předpovědích ale také mluvilo již dříve. „Velká vlna pokryje pobřeží a lidé zmizí pod vodou,“ zní v jejím proroctví. Někteří si myslí, že šlo o obrovskou vlnu tsunami, která v roce 2004 zasáhla Thajsko.

Výhled na rok 2020 není podle Baby Vangy vlastně vůbec pozitivní. Předpověděla také, že na Rusko dopadne meteorit.  

Bulharce se připisuje také předpovězení teroristických útoků z 11. září nebo potopení ruské ponorky Kursk o rok dříve.

Evropa už podle ní měla přestat existovat v roce 2016. Nukleární válka, na kterou poukazovala její proroctví v letech 2010 a 2014, se také neuskutečnila. Podle vyšetřování Washington Postu z roku 2012 se zdá, že několik proroctví, která údajně vyslovila, pochází z ruských sociálních médií. Když bulharské noviny 24 Chasa udělaly rozhovory se sousedy Baby Vangy, dozvěděly se od nich, že 11. září, potopení Kurska nebo velkou válku nepředpověděla. 

Proroctví Baby Vangy jsou prý z 85 procent úspěšná. Snad se tedy tentokrát netrefila.

baba.jpg

Foto: Shutterstock  

Reklama