diabetes

Přední odborníci budou radit diabetikům prostřednictvím internetové poradny na www.zivotsdiabetem.cz

Přední odborníci na problematiku diabetu budou poslední listopadový týden (23.-27. listopadu 2009) v rámci TÝDNE EDUKACE DIABETU radit obézním lidem s rizikem diabetu, cukrovkářům, ale i jejich blízkým či rodičům na internetových stránkách www.zivotsdiabetem.cz. Lidé se budou moci zeptat skutečně na cokoli od diagnostiky diabetu přes používání inzulínových per až po komplikace diabetu. Otázky je možné zasílat všem odborníkům již od 20. listopadu.

V rámci internetové poradny budou na dotazy odpovídat MUDr. Jan Brož, vedoucí Endokrinologického oddělení 2. interní kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, JUDr. Václav Letocha ze Sdružení rodičů a přátel diabetických dětí v ČR, MUDr. Marie Skalská ze společnosti STOB a v souvislosti s používáním inzulínových per HumaPen Memoir, Luxura, Luxura HD MUDr. Terezie Skokanová ze společnosti Eli Lilly.

Pokud lidem do jejich života zasáhne diabetes mellitus (cukrovka), znamená to pro ně zásadní změnu. K lepšímu zvládnutí je potřeba tomuto onemocnění porozumět. Dobrým vodítkem mohou být právě stránky www.zivotsdiabetem.cz, kde je možné se například dočíst, jak probíhá diagnostika diabetu, co je to hypoglykemie a hyperglykemie nebo jaké komplikace jsou s cukrovkou spojené.

Pro nově diagnostikované pacienty mohou být přínosné rady, jak se s diagnózou cukrovky vyrovnat a jak zvládat naléhavé situace, především hypoglykemii a hyperglykemii. Nechybí ani část věnovaná tomu, jaké možnosti mají pacienti při léčbě cukrovky. Řadu dalších informací získají pacienti, a nejen oni, v sekci nejčastějších otázek.