truhlik

Už vás omrzely ponuré tóny opadávajícího chvojí? Také se nemůžete dočkat, až osázíte truhlíky?  Je nejvyšší čas na změnu. Potěšte své smysly svěžími barvami jara. Zasaďte jarní „otužilky“ a hned vám bude veseleji.

Ani byste nevěřily, milé ženy-in, co parády nadělá jedna či dvě pestré primulky zasazené do hezkého truhlíčku. Nebojím se být mírně patetická a řeknu vám, že je to přímo balzám na duši. Ano, přesně tak to se mnou zamávalo.

Prodlužující se den, zpěv kosů v parcích a vůně země. Jaro už je opravdu za dveřmi, ale k němu mi pohled na prázdné truhlíky vůbec neladil. Chtělo to změnu. Ale co do nich zasadit, abych neutratila majlant? Napadlo mě úsporné řešení, o které bych se s vámi ráda podělila.

Ve velkém květináči přežily zimu keříčky hebe, drátovce a vřesy. Proč je nezkombinovat s jarními kytičkami? Je to poněkud nezvyklé, ale nevypadá to vůbec špatně.

Zkusila jsem pár kombinací a můžete posoudit, která je nejhezčí. Žlutá primule mezi sytě zelenými keříčky hebe doslova září. Místo klasického truhlíku jsem použila pozinkované oválné nádoby, která sama o sobě vypadá docela hezky.

hebe

Druhou variantou je kombinace žluté primulky s bílým a růžovým vřesem. Kompozice působí svěže a vzdušně, což ještě více umocňuje bílý smaltovaný truhliček.

vresy

Poslední variantou je kombinace žluté a barevné primulky s vřesem a drátovcem. Dovolila jsem si roztomilý doplněk v podobě keramického ptáčka. Výsledek je pestrý, veselý a milý na pohled.

obe barvy

Reklama