S problémy předčasné ejakulace nebo poruchy erekce se těžko svěřuje. Bez odborníka se ale tyto těžkosti nevyřeší. MUDr. Lukáš Bittner vás o tom přesvědčí.

Jak by se měli muži zachovat, pokud začnou mít potíže s předčasnou ejakulací nebo poruchou erekce?
Měli by si dodat odvahu a navštívit odborníka. Rady kamarádů ani přípravky z reklamy mnoho nesvedou. Do většiny odborných ambulancí není třeba doporučení praktika, je tedy možné vyrazit přímo bez mnohdy nepříjemného vysvětlování obvoďačce, která vás zná od mládí, co vás to potkalo. Vězte, že lékař sexuolog či androlog řeší takovéto problémy takřka denně a tedy žádný ostych není na místě. Nástup poruchy erekce může být i prvním příznakem vážných onemocnění, jako je cukrovka či kornatění tepen. Časná diagnostika těchto onemocnění je pro léčbu zásadní.

Lukáš Bittner

Jaké dnes existují prostředky léčby předčasné ejakulace a erektilní dysfunkce – jsou už na trhu k dispozici nějaké novinky?
Škála přípravků na léčbu poruch erekce se stále rozrůstá. Novější generace léků jsou již uživatelsky příjemnější, s rychlým nástupem a delším trváním efektu a co je podstatné, také i s minimem vedlejších účinků. Dnes si doopravdy může již každý pacient zvolit lék, který mu svým profilem vyhovuje.

Na poli léčby předčasné ejakulace se za poslední rok udála malá revoluce. Máme konečně přípravek, který je specificky určen pro léčbu této poruchy a s jeho účinky jsme spokojeni my i naší pacienti.

Jak se díváte na různé doplňky stravy, které jsou dnes k dispozici? Fungují vůbec a dají se doporučit nebo se jedná jen o líbivou reklamu?
Upřímně musím říci, že se v drtivé většině případů se jedná spíše o to druhé. Doplňky stravy mohou našemu tělu prospívat, pokud je spojíme s vyváženou stravou a obecně zdravým životním stylem, ale rozhodně nesuplují a ani nemohou suplovat klasická léčiva na lékařský předpis a zrovna tak ani nenahrazují lékařská vyšetření. Je navíc potřeba mít na mysli, že doplňky stravy například na poruchu erekce, nemají prokazatelný medicínský účinek a fungují spíše krátkodobě a většinou jen na efektu placeba. Zjednodušeně řečeno – pokud za nějaký produkt na podporu erekce utratíte stovky až tisíce korun a budete přesvědčeni o jeho prospěšnosti, pak se může stát, že ze začátku opravdu uvidíte zlepšení. Nakonec většina takto „předléčených“ mužů vyhledá lékaře, a společně naleznou účinnější a mnohdy levnější terapeutický postup.

men

Kde mohou muži, kteří trpí PE hledat spolehlivé informace a kam se mohou obrátit? (Nejennachvili.cz)
Žijeme v době, kdy je internet doslova zahlcen informacemi a různými radami, jak se vypořádat ať už s předčasnou ejakulací nebo s poruchou erekce. Doporučoval bych při čtení těchto zdrojů zdrženlivost a kritický úsudek, protože ne vždy se musí jednat o informace, které jsou z důvěryhodných zdrojů a které tedy mohou skutečně pomoci. Pokud jde o předčasnou ejakulaci, mohu jako solidní zdroj doporučit stránky www.nejennachvili.cz, které jsou věnované této problematice, a jejich obsah je garantován odborníky.

Reklama