Tímto problémem trpí přibližně každý pátý muž. Jen málokterý se však odváží vyhledat odbornou pomoc a navštívit lékaře…

sexNa první pohled je to celkem logické. Jedná se totiž o velmi citlivou záležitost, o které se muži přirozeně ostýchají hovořit, a tak většina z nich předčasnou ejakulaci vůbec neřeší a dovoluje, aby jim tato sexuální dysfunkce kazila intimní chvilky i celý partnerský vztah.

„Odvážnější“ muži, kteří nechtějí dát předčasné ejakulaci zelenou, pak alespoň začnou surfovat po internetu a opatřovat si nejrůznější doplňky stravy, v horším případě dokonce neoriginální léky nejasného původu, v domnění, že tak předčasnou ejakulaci přelstí, aniž by museli navštívit lékařskou ordinaci. To je bohužel poměrně zásadní chyba, kterou skutečné řešení problému spíše jen oddálíte.

Předčasná ejakulace totiž může být způsobena celou řadou faktorů, od těch emocionálních až po fyziologické, může stejně tak souviset se stresem, jako s nerovnováhou některých hormonů v těle. Pravou příčinu této dysfunkce i její efektivní zvládnutí tak má ve svých rukou výhradně lékař.

V případě samoléčby se navíc vždy vystavujete jisté míře rizika, která dokonce výrazně vzroste, pokud se rozhodnete například pro koupi neoriginálních léků na internetu, bez lékařského předpisu. V případě předčasné ejakulace, stejně tak, jako i v případě dalších zdravotních problémů, se vám vždy vyplatí, pokud překonáte ostych a vyhledáte odborníka.

Z toho, co vás v ordinaci čeká, přitom nemusíte mít vůbec žádné obavy. Nejedná se o nic nepříjemného nebo dokonce bolestivého a vyšetření není ani časově náročné. S předčasnou ejakulací se můžete s důvěrou obrátit k sexuologovi či urologovi, kvalitní pomoc však může nabídnout i obvodní lékař. Více informací o předčasné ejakulaci se dozvíte na stránkách www.nejennachvili.cz, kde je zároveň nově uveřejněn i seznam lékařských specialistů, na které se můžete obracet v jednotlivých městech ČR.

Reklama