Už už to vypadá, že zimě definitivně odzvonilo, a najednou – bác ho! Ledová vichřice a sníh. Jak ale duši zachmuřenou z nedostatku hřejivých slunečních paprsků potěšit? Pořiďte si domů kousek jarní přírody.

Co třeba hyacinty? Patří k neodmyslitelným symbolům jara, ať už řezané, nebo hrnkové. Ve volné přírodě se hyacint vyskytuje jen asi ve třech druzích, hlavně v jihozápadní Asii. U nás neroste, ale druh hyacint východní (Hyacintus orientalis) je hojně pěstovaná okrasná rostlina. Hyacint je vytrvalá pozemní bylina s cibulemi, kvetoucí v hustých vrcholových hroznech. Květy nádherně voní a pěstují se v mnoha růžových, fialových a modrých tónech, ale i v čistě bílé nebo dokonce žluté variantě.

Aby však jejich těžké květy brzo nepolehly, poradíme vám, jak gravitaci přelstít. Na začištěné prkénko přilepte keramické hrnky či hliněné květináče vyložené nepropustnou fólií a hyacinty i s původním obalem do nich vložte. Potom mezi jednotlivými rostlinami proplétejte buď různé kořeny, ozdobnou slámu či zvláštně rostlé proutky, které vzájemně pospojujte tenkými drátky. Rostlinky pak drží ve vzpřímené poloze.

 

 

 

 

 

 

A protože se blíží Velikonoce, můžete na tento suchý „spojovací“ materiál nalepit přírodní či obarvené vaječné skořápky.

Poraďte nám i vy nějakou zajímavou dekoraci s velikonočním motivem. Své nápady pište do diskuse pod příspěvkem. Ty, které se budou líbit nejvíc, odměníme.

Reklama