Festival Maker Faire Prague 2019 definitivně uzavřel letošní výzvu pro makery – novodobé kutily a všechny tvořivé lidi, kteří předvedou svá díla o víkendu 22. a 23. června 2019 na Výstavišti Praha. Chystá se přehlídka téměř 200 projektů, při níž můžete žasnout nad tím, co všechno lidé ve volném čase vyrábějí. A nejvíc si to užijí děti. Co si mohou mimo jiné na festivalu vyzkoušet?

Maker-Faire-Prague-2018-1-.jpg

1. Vytvořit si „uchošťourové dělo“
Každý den bude velký skupinový workshop, při němž si můžete jednoduchých součástek vyrobit pistolku, která střílí ušní vatové tyčinky s pomocí malé (ale bezpečné) exploze. Do 13 let raději s rodiči!

2. Přeběhnout bazén plný superhusté tekutiny
Díky experimentu skupiny Laborky.cz si na vlastní nohy vyzkoušíte, že kráčet po vodě je možné, pokud je v ní dost škrobu a běžíte dost rychle!

3. Zahrát si nový sport Jugger
Kombinace fotbalu a šermu s vlastnoručně vyrobenou zbraní, které se říká poma, se bude vášnivě hrát po celé dva dny.

Maker-Faire-Prague-2018-jugger.jpg

4. Sestavit si vlastního chodícího robota
Tvůrce dnes již slavného robota Ottíka, kterého staví a upravují fanoušci po celém světě, ukáže dětem, že se programování a robotiky nemusí bát.

Otto-robot.jpg

5. Obdivovat kostýmy hrdinů z počítačových her
Cosplayeři, tvůrci herních a filmových kostýmů, ve velkém skupinovém workshopu předvedou, jak takový kostým vyrobit. Od Star Wars až po divoké fantasy postavy, bude se s kým fotit!

Maker-Faire-Prague-2018-cosplayer.jpg

6. Soutěžit s vlastnoručně vyrobenými autíčky
Přihlašte se do závodu Nerdy Derby na 14metrové dřevěné dráze s autíčkem, které si sami postavíte na místě. Jinde si zase děti mohou vyrobit autíčko poháněné pastičkou na myši.

7. Vyrobit si vlastní sliz nebo korálkové náramky
Festival není jen o technice. Řemeslné kroužky a kreativní hry zaujmou kluky i holky.

Maker-Faire-Prague-2018-Slime-Monkeys.jpg

Maker Faire je největší světová přehlídka novodobého kutilství a kreativity, která se pořádá od roku 2006 v mnoha městech po celém světě. Vstupenky na Maker Faire Prague 2019 můžete již nyní koupit v předprodeji a zapojit se tak do soutěže o 3D tiskárnu a další výhry od společnosti PRUSA RESEARCH.
 
Další informace najdete na webových stránkách festivalu Prague Maker Faire nebo na našem Facebooku či Instagramu.

Prague-MF-Logo.png

Více inspirace najdete na videu

…………………………………

O festivalu Maker Faire Prague
 
Festival organizuje Maker Faire Prague, z.s., který tvoří zapsaný spolek Žádná věda, komunikační agentura Taktiq Communications a iniciativa Make More. Festival vzniká pod patronátem PRUSA Research, světového výrobce 3D tiskáren, ve spolupráci s odborným partnerem ČVUT. Dalšími partnery letošního ročníku jsou společnosti Arrow, světový distributor elektronických komponentů, společnost Conrad, Hornbach, YSoft, Seeed Studio, Kingston a BigClown.

Maker-Faire-Prague-2018-2-.jpg

Reklama