cl.jpg
Foto: Profimedia

Ana De Armas
Do nejnovějšího ztvárnění byla vybrána čtyřiatřicetiletá kubánsko-španělská herečka. Film s názvem Blondýnka by měl mít na konci září premiéru na Netflixu a bude přístupný od osmnácti let. Spíše než o snahu reprodukovat fakta z hereččina života, se prý tvůrci snažili vystihnout osobnost Marilyn a tehdejší dobu.

rereeert.jpg
Foto: Netflix

Kelli Garner
V roce 2015 spatřil světlo světa dvoudílný televizní film Tajný život Marilyn Monroe v hlavní roli s Kelli Garner. Životopisný snímek sleduje mladou herečku, jak se (ne)vyrovnávala se slávou a vnitřními démony. V roli matky Gladys se divákům představila herečka Susan Sarandon.

profimedia-0262448490.jpg
Foto: Profimedia

Michelle Williams
Do Marilyn Monroe se v rámci filmové role převtělila i herečka Michelle Williams. Konkrétně ve snímku Můj týden s Marilyn z roku 2011. Ten se zabývá tajným týdnem, který herečka v roce 1956 strávila s Colinem Clarkem, čerstvým absolventem Oxfordu s ambicemi stát se filmovým režisérem. Michelle Williams byla za svůj výkon nominovaná na Oscara.

62e6b74da9da6profimedia-0118374847.jpg
Foto: Profimedia

Theresa Russell
Roli stejné ženy jako předchozí herečky si střihla i Theresa Russell ve snímku Bezvýznamnost z roku 1985. Šlo ovšem o zcela fiktivní příběh zasazený do roku 1954 a do Ameriky. Kromě Marilyn v něm vystupuje také senátor Joe McCarthy a Albert Einstein.

profimedia-0137101049.jpg
Foto: Profimedia

Zdroje: People, EW, ČSFD, Česká televize

Reklama