Foto: Profimedia

Expozice, která bude k vidění do 6. února, připomíná zásadní úspěch žen v Americe a oslavuje jejich vůdkyni 56letou Kamalu Harris, která se zasloužila o několik prvenství – první viceprezidentka, první viceprezidentka tmavé pleti, první indicko-americká viceprezidentka a první viceprezidentka, která absolvovala Historically Black College and University.
 
Kamala Harris, jejíž matka Shyamala Gopalan Harris, lékařka zabývající se výzkumem rakoviny prsu, pocházela z indického Chennai a otec Donald Harris, emeritní profesor ekonomie na Stanfordově unverzitě, do USA imigroval z Jamajky, převzala funkci americké viceprezidentky 20. ledna.


 
Instalaci monumentálního skleněného portrétu představilo Národní muzeum historie žen. Jedinečný obraz z rozbitého skla, které použil umělec Simon Berger k vytvoření portrétu, ztělesňuje Kamalin úspěch. Instalace byla vytvořena kreativní agenturou BBH New York.
 
„Dnešní pokrok je postaven na odkazu žen, průkopnic, jako je Kamala, která se nebála mluvit nahlas, pochodovala za svá práva a ucházela se o volenou funkci. Žen, které napraskly skleněné stropy, aby je jiné ženy mohly snadněji rozbít,“ řekla Holly Hotchner, prezidentka a generální ředitelka Národního muzea historie žen. Toto dílo oslavuje nejen viceprezidentku Kalamu Harris, ale uznává i ženy, které přišly před ní, a ty, které přijdou později.

Reklama