Čechy nejvíce trápí bolesti zad. Toto zjištění přineslo zveřejnění výsledků ankety umístěné na webu www.ceskenoviny.cz. Akutní bolesti znemožňují tisícům lidí vykonávat nejen jejich koníčky, ale také jejich zaměstnání. S nepříjemnými bolestmi však není nutné se smířit, stále existují způsoby, jak je odstraňovat. Jednou z ověřených pomocí od bolesti je Ibalgin gel1 a Ibalgin krém2.

ibalginNa serveru www.ceskenoviny.cz odpovídali návštěvníci na otázku: „Co vás nejčastěji bolí?“ Z více než 3000 účastníků ankety 44 % respondentů odpovědělo, že jim nejčastější omezení způsobují bolesti zad, dále zmiňovali bolesti hlavy a kloubů3. Podobné zkušenosti má i MUDr. Eva Charvátová, praktická lékařka z Prahy: „Moji pacienti si velmi často stěžují právě na bolesti zad a také krční páteře. Tyto bolesti často souvisí se špatným držením těla nebo sedavým zaměstnáním. Do ordinace také přicházejí pacienti s opačným extrémem tzv. přetrénovaní pacienti, kteří přecenili své síly v rámci sportovních aktivit.“

Zatímco bolavá záda jsou v mnoha případech důsledkem nedostatku pohybu, jsou účastníky ankety často zmiňované bolesti svalů a kloubů nezřídka výsledkem dalšího extrému - přetrénování. Právě jaro je obdobím, kdy mnoho mužů a žen začíná se cvičením a chce si tak na léto zajistit lepší figuru do plavek. Snaha dohnat ztracený čas a co nejrychleji shodit nabyté kilogramy ale často vedou k tomu, že začínající sportovci přeceňují své síly a náhlou a nepřiměřenou aktivitou (na kterou nejsou zvyklí) si přivodí zranění. Léčba těchto zranění trvá až několik měsíců a znemožňuje pacientům mnoho běžných činností, nehledě na bolest, která tyto stavy doprovází.

Ulevit si od nepříjemných stavů můžete pomocí účinných přípravků - tzv. topických analgetik, jež se aplikují na kůži v místě poranění. Do skupiny těchto léčiv řadíme právě také Ibalgin gel a Ibalgin krém, které díky účinné léčivé látce ibuprofen zmírňují nebo odstraňují bolest až na několik hodin. Oba přípravky rovněž zmírňují zánět a otok v místě zranění.

Kdy použít gel a kdy krém?

ibalginMUDr. Eva Charvátová, praktická lékařka z Prahy svým pacientům radí: „Gely se rychle vstřebávají, a proto se hodí především ke koncentrovanému ošetření menších ploch. Při aplikaci navíc příjemně chladí. Krémy se díky své konzistenci velmi dobře roztírají a mají hřejivý účinek. Krémy lze využít také k ošetření pohmožděného místa formou uvolňující masáže.“

Velkou předností obou forem výše uvedených přípravků je nejen jejich jednoduchá aplikace, ale také praktické balení. Tubu s léčivem je možné s sebou vzít do práce, na cesty, do přírody i na sportovní akce, kde hrozí zranění - např. namožení svalu.

Léčiva lze používat nejen k úlevě od akutní bolesti, ale také při chronických bolestech a potížích jako jsou např. - záněty kloubních pouzder, šlach a úponů, revmatických onemocnění či degenerativní onemocnění kloubů (dlouhodobější používání přípravků je však nutné konzultovat s ošetřujícím lékařem).

ibalgin

Ibalgin gel a Ibalgin krém jsou k dostání v lékárnách bez lékařského předpisu a mohou je užívat také děti od 12 let. Jako dárek teď každý zákazník k balení Ibalgin gelu nebo Ibalgin krému dostane zdarma samodržící elastické obinadlo.

Více informací na www.ibalgin.cz.

Čeští spotřebitelé volí český lék proti bolesti.

Lék Ibalgin® získal již po jedenácté za sebou ocenění Dobrá značka v kategorii lék proti bolesti. Jedná se o ocenění udělované spotřebiteli dané země. Průzkum pro letošní 11. ročník provádí společnost READER'S DIGEST VÝBĚR, s. r. o., která rozeslala mezi své klienty 15 500 dotazníků. Průzkumu se celkem zúčastnilo 16 zemí světa, mezi kterými byly např. Německo, Belgie, Švédsko, Francie a Švýcarsko.

1)       Ibalgin Gel je léčivý přípravek k vnějšímu užití. Obsahuje ibuprofen. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

2)       Ibalgin Krém je léčivý přípravek k vnějšímu užití. Obsahuje ibuprofen. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

3)       Anketa na stránkách http://magazin.ceskenoviny.cz/ proběhla v termínu 28. 2. - 10 .3. 2011, data on file.

Reklama