Bed In - John Lennon a Yoko Ono s novinářiLidé dnes oslaví 40. výročí svatební cesty Yoko Ono a Johnna Lennona v posteli na Palackého náměstí v Praze. Součástí oslav je Světový pochod za mír, který již podpořilo více než 2600 organizací na celém světě.

„I dnes stejně jako tehdy Yoko Ono a John Lennon volají miliony lidí po míru a po nenásilném řešení konfliktů, proto se snažíme skrze plánovanou akci, ale především prostřednictvím mezinárodního Světového pochodu za mír a nenásilí, který na podzim projde také Českou republikou, lidem vzkázat mírové poselství,“ vysvětlila jedna z organizátorek Táňa Bednářová. Postelové akce se zúčastní například Ondřej Brzobohatý nebo vítěz hudební soutěže X Factor Ondřej Ruml.

Obdobnou akci uspořádali přesně před 40 lety tehdejší novomanželé Ono a Lennon. Při svatební cestě se ubytovali v amsterdamském hotelu, kam pozvali novináře a své přátele, aby podpořili protest proti válce ve Vietnamu konaný právě v posteli. Akce vstoupila do dějin nejen originalitou, ale také vznikem nejslavnějších mírových písní Give peace a chance a Imagine.

Má protest nadčasový podtext? Nebo už patří do historie? Líbí se vám písně Give peace a chance a Imagine?

Reklama