seznam.jpg

Foto: Shutterstock

Diana byla jiná, vystupovala z davu a také byla často středem pozornosti. Po její smrti se objevily spekulace, že se možná nemuselo jednat o obyčejnou bouračku. Oficiální verze je ta, že Diana zemřela následkem autonehody, kdy jela ze svého hotelu v Paříži společně se svým řidičem, partnerem Dodim Al-Fayedem a osobním strážcem. A protože je pronásledovalo auto s novináři a oni chtěli ujet, řidič přesáhl povolenou rychlost a narazil do zdi. Nutno podotknout, že pasažéři neměli zapnuté pásy a řidič byl opilý.

Řidič Mercedesu
Někteří teoretici tvrdí, že řidič, který řídil princezny auto, ji chtěl zabít a měl za to dostat dobře zaplaceno. Otázkou je, proč by zvolil tuto cestu, jelikož bylo pravděpodobné, že ublíží i sobě. Touha po penězích je možná tak velká, že nepřemýšlel rozumem. A pokud to tak bylo, doplatil na to, protože při nehodě zemřel také.

Blesk
Ten se někdy užívá při realizaci atentátů k vytvoření chaosu. Jistý svědek potvrdil, že zmíněný blesk zahlédl a ten mohl oslnit řidiče i spolujezdce. Došlo ke zmatení řidiče a k následnému nárazu.

Řidič fiatu
Jistý novinář, který několik týdnů Dianu sledoval, prý řídil auto, které pronásledovalo Mercedes, ve kterém seděla. Tři roky po smrti princezny byl novinář nalezen s prostřelenou hlavou. Možná náhoda, možná toho věděl tolik, že to nebyl schopný unést.

Třetí osoba
Další teorií je možnost, že Dianu nechal zabít někdo z královské rodiny, pro kterou bylo nepřípustné, aby se právě do slavné anglické rodiny dostal muslim. Diany partner, Al-Fayed, byl totiž egyptského původu. Prý měli před svatbou a nebylo možné připustit, aby se ti dva vzali. Dokonce si někteří myslí, že byla princezna v době nehody těhotná, což se ale nikdy neprokázalo.

Princezna Diana se v autě poutala, ať už jela kamkoliv, tudíž je divné, že připoutaná nebyla ona ani její partner. Že by pásy schválně nefungovaly? Nebo pro tentokrát udělala princezna výjimku, která se jí vymstila? Je náhoda, že se Diana bála právě toho, že zemře při dopravní nehodě, kterou někdo chystá? Údajně existuje nový důkaz o tom, že Diana měla předtuchy o tom, že se jí někdo chce zbavit právě touto cestou. 

Jak je vidět, kolem smrti princezny Diany je mnoho otázek a málo odpovědí.

Zdroj: autorka článku, Wikipediard.com, walesonline