Naším tématem byl papírový kapesníček. Věc, kterou nosíme prakticky stále u sebe. Co kdyby byl potřeba? Máme dobrý pocit, že je stále v pohotovosti – v kapse, v kabelce, v autě, doma na stole... Zajímalo nás, zda se vám staly zajímavé příhody právě s tak nepostradatelnou věcí, jako je kapesníček.5b1938e7163bfobrazek.png

Vybrali jsme 10 čtenářek, které jsme odměnili vlhčenými kapesníky Huggies.

Přečtěte si vítězné příběhy našich čtenářek:

Martina B.

Focení ve školce a naše malá nám nic neřekla… Ach jo, všechny děti jsou oblečené svátečně, jen dcera jako obvykle. Holčičky mají navíc načesané vlásky, barevné gumičky, skřipce s ozdobou a naše má jen obyčejný culík. Co teď? Oblečení už nezachráním, ale zkusím vylepšit účes. Kytka do vlasů, ale vzpomenu si ještě na postup? Bože, to už je skoro 30 let, tenkrát v ozdravovně nás to jedna holčina učila a všechny jsme vyráběly jak o život. Malé kytičky z papírového kapesníčku, velké z „lepších“ svačinových ubrousků. Naštěstí papírové kapesníčky v kabelce mám, nůžky mi půjčí učitelka a jdu na to. Sakra, kde se odstříhával ten proužek, kterým se pak kytička svázala? Kapesníček je teď i nějak jinak poskládaný než tehdy. Rozložím ho komplet… a paměť naskočí. Jasně, už vím, přeložit napůl, odstřihnout překlad a skládat jako vějíř. Odstřiženým proužkem převázat v polovině a pomalu a trpělivě oddělit jednu vrstvu kapesníčku za druhou, postupně vytáhnout směrem nahoru až k uzlíku, a už se růžička krásně rýsuje. Uf, zvládla jsem to. Ještě připnout sponkou k culíku a slavnostní účes je hotov. Hurá!! Malá sice nemá šatičky, ale s originální růžičkou ve vlasech září na dálku! No a odpoledne pak doma probíhala výtvarná výchova: „Mami, to mě musíš naučit, holkám se kytka moc líbila a chtěly ji taky.“ :-)

Vojtěch F.

Papírové kapesníky mají široké uplatnění. Opravdu výborný vynález, vůbec si bez něj nedokážu den představit. Zrovna dnešní použití -  na zabalení a namočení natrhaných kytiček u potoka. Vytváříme herbář a potřebovali jsme rostlinky přinést domů v co nejlepším stavu.

Petra V.

Nejvíce se mi papírový kapesníček hodil, když mě pokálel holub, v tu chvíli jsem ho opravdu ocenila. Využití má také na synovy slzičky nebo rýmu, zkrátka je to nepostradatelný pomocník a v mé kabelce nikdy nesmí balení papírových kapesníčků chybět.

Alžběta M.

Papírové kapesníčky se už dávno staly součástí mého každodenního života, využívám je v podstatě k mnoha různým účelům. Příhoda, která se stala před několika lety, ale není příliš úsměvná. Tehdy naší babičce praskla na bérci vnitřní žíla, krev se valila proudem, děda jen zmateně pobíhal a kaluž se stále zvětšovala. Uvědomila jsem si, že mám v tašce balíčky s hygienickými papírovými kapesníčky, jeden jsem rychle roztrhla a celou kupičku kapesníčků jsem silně přitiskla na postižené místo a pevně převázala. Za chvilku se krvácení zastavilo přiložením tohoto improvizovaného tlakového obvazu. Děda potom zavezl babičku na lékařskou pohotovost, kde jí aplikovali injekce proti krvácení a nohu odborně převázali. Lékař se pak vyptával, kdo poskytl první ošetření, a poslal pak po dědovi pochvalu. Byla jsem moc ráda, že jsem nic nepokazila a příkladně využila papírové kapesníčky.5b192e981a4cfobrazek.png

Lenka T.

Před pár lety v Dubaji při focení nejvyšší budovy světa jsem si všimla na lavičce sedícího muže, který právě dojedl a řešil, do čeho si utřít ruce. Nabídla jsem mu papírový ubrousek a on s velkými díky se snažil se mnou konverzovat. Jelikož jsem cizími jazyky nepolíbená, byla jsem šťastná, že přišel manžel a iniciativu převzal. Dozvěděli jsme se, že pochází z Pákistánu, v Dubaji je za prací a jeho rodina žije v Rakousku. Nakonec se mluvilo více německy než anglicky a bylo to více než hodinové povídání o všem možném i s ukázkou fotek jeho dětí. Věděl a znal i naše hlavní město Prahu. Náhodné seznámení, díky papírovým kapesníčkům, které neustále nosím u sebe.

Helena K.

Mně opravdu papírové kapesníčky pomohly v nečekané a pro mě tehdy dost trapné situaci. Jako průvodkyně zahraničních turistů jsem s nimi jela na výlet. Byla to navíc VIP skupina, která měla s sebou i kameramana jejich televize. Těsně před nástupem do autobusu, kde už všichni seděli, se mi podařilo šlápnout do bohaté nadílky, kterou tam zanechal asi dost velký pes. Zlaté papírové kapesníčky z kabelky! Skvěle posloužily jako první pomoc, i když dokonalejší očista potom proběhla v prvním cílovém místě výletu.5b193a170b2f4obrazek.png

Marie Š.

Papírové kapesníčky a můj pes nesmějí přijít do přímého styku od doby, kdy v nestřeženém okamžiku, kdy byl sám doma a dostal se k nim, vytvořil svým rozkousáním na docela malilinkaté kousíčky umělé zasněžení naší vstupní části domu. A nač jsou dobré? Tak třeba na případné sebrání exkrementů našich miláčků, kdy jsem je také nejednou použila a ten sáček od kapesníčků, tedy obal, je na tuto činnost ještě lepší - musíte mít ale malé plemeno, tak jako já, jinak byste museli nosit při sobě vždy to velké 10kusové balení (smích).

Věra Z.

V zimě jsem si byla zaplavat ve venkovním termálním bazénu a po vykoupání jsem se chtěla osprchovat. V tu chvíli jsem zjistila, že jsem zapomněla doma ručník a zákon schválnosti, v šatnách ani na toaletě nebyly ubrousky ani papír. U sebe jsem měla balíček papírových ubrousků, takže jsem je použila na to nejnutnější otření, ale stejně jsem se oblékala napůl mokrá. :-)

Olga P.

Já jsem se díky kapesníčkům seznámila se svým manželem. Když jsme byli na horách v létě, tak jsme potkali na cestě partu mladíků, kteří nás požádali, jestli nemáme papírové kapesníčky, protože jeden z nich se zranil a odřel si koleno, které dost krvácelo. Dali jsme se s nimi do řeči a večer už se společně grilovalo. Jeden z nich mi padl do oka a za 3 roky jsme se brali.

Ludmila P.

Moje maminka nemá ráda zelená jablka. Chutnají jí jen červená. Aby v nemocnici nenadávali, že je nejí, tak je balí do papírových kapesníčků a při návštěvách nám je tajně posílá domů. A my jí nosíme červená. Spokojenost na obou stranách.

Partnerem soutěže jsou papírové kapesníčky Kleenex.

Více na www.kleenex.cz.

Reklama