Tréma ji sužuje natolik, že není schopná složit závěrečnou zkoušku na VOŠ. Naše čtenářka s nickem streamline ví o trémě své, tak jí držme palce, ať najde odvahu se do toho konečně „obout“..

Zdravím všechny ženy-in a redakci Ženy-in, dnešní téma je mi bohužel velmi blízké - já jsem trémistka jako blázen... Nerada řečním před velkým množstvím lidí a s tím jsem měla opravdu veliký problém zejména ve škole při zkoušení nebo při zpěvu před celou třídou také v rámci zkoušení. Nemám to tedy naštěstí tak, že bych z trémy měla úplné „okno“ - to se mi ještě tak úplně nestalo, ale tréma je sakra nepříjemná - zčervenám od hlavy až k patě, cítím na sobě, jak se začínám více potit a je mi na zvracení a dá mi hodně velikou námahu, abych se přes všechny tyto nepříjemné projevy dokázala soustředit na to, co ve mně tyto pocity vyvolalo.

Vzpomínám si na ukrutnou trému při maturitě - nakonec, když jsem se dozvěděla, že maturitu jsem úspěšně složila - ani nevím, jestli jsem v tu chvíli pochopila, protože radost a úleva přišly až mnohem později - moji rodiče si v první chvíli mysleli, že jsem maturitní zkoušku nezvládla - asi jsem se tvářila tragicky - a hnedka mě začali utěšovat, že na příště to určitě zvládnu - o to větší měli radost, když jsem jim sdělila, že jsem úspěšně zkoušku složila.

Tréma je jeden z hlavních důvodů proč dokonce nejsem schopná domluvit se na termínu závěrečné zkoušky - tedy absolutoria na VOŠ, kterou mám už celou odchozenou, splněnou (dokonce už jsou tomu 2 roky, co mám vše splněno - jen to závěrečné absolutorium) - tak strašně moc se mi do toho nechce, ale přeci jsem nestudovala další 4 roky jen tak pro nic za nic...

Teď mě kvůli mé práci čeká v červnu hodně důležitá zkouška, bez které bych svou práci nemohla vykonávat, takže tomu se vyhnout zkrátka nemůžu a říkám si, že jestli tuto zkoušku zvládnu, tak už se konečně přihlásím i na to absolutorium, abych měla ten titul ve svém jméně, tak mi držte palečky, ať to všechno dám bez „okna“.

Hezký den všem přeji, streamline

Milá streamline, ničeho se nebojte, jste dobrá!!!!

Text nebyl redakčně upraven

Závěrem mám takovou milou nabídku pro ty z vás, které se chystají na veletrh do Brna PRO DÍTĚ a RYBAŘENÍ (koná se ve dnech 6.-9.3.2014) nebo pro ty z vás, které by se tam chtěly juknout - mám totiž jednu volnou vstupenku na veletrh a bohužel ji nevyužiji, takže kdo má zájem - stačí mi do zprávy poslat svůj e-mail a já mailem přepošlu volnou vstupenku.

Snad nevadí, že se toto denního tématu netýká, ale říkala jsem si, že by možná některá z vás využila a je mi líto nechat jen tak propadnout...;-) Jo a abych nezapomněla - redakci tímto moc prosím aby tento můj příspěvek zveřejnila co nejdříve, protože přístup na internet mám již pouze do dnešních 13:00 a celý víkend ne, tak aby někdo kdyžtak mohl využít:-) Nebo pokud má někdo z redakce zájem - nabídka platí i pro vás:-))

Reklama