S nástupem přechodu dochází u žen k významným změnám v jejich těle. Biologicky je menopauza spojena se sníženou funkcí vaječníků. Rovněž
Jedním ze způsobů, jak zhoršení zdravotního stavu ženy zabránit, je hormonální léčba. Mnoho žen má ale z tohoto druhu terapie obavy. V dnešní době jsou již ale zbytečné. Každá žena se také může svobodně rozhodnout, zda chce tento způsob léčby podstoupit, či ne. Pokud se rozhodne, že ano, kdy je ta nejvhodnější doba s ní začít?
„S hormonální léčbou je potřeba začít v momentě, kdy ženě chybí vlastní hormony,“ říká MUDr. Jaroslav Jeniček CSc. „Cílem této léčby je zmírnit nepříznivé příznaky klimakteria, jakými jsou třeba nespavost, snížená energie, ztráta libida, úzkost, návaly horka, pocení atd.“
O menopauze a hormonální léčbě se dozvíte více v článku, který pro vás připravujeme na zítřek.
Nový komentář
Komentáře
Mě to celé přijde, že dnes je většina žen již natolik informovaná o účincích HST, že hormony odmítají, jelikož moderní nehormonální přípravky začínají opravdu fungovat
. Jenže těch hormonů jsou plný lékárensky šuplata a někdo to prostě sežrat musí
.
To je fakt, toho doktora plati vyrobci tech svinstev!
Eva_Fl: Co máš furt s těma pojišťovnama? Proč by probůh tohle platila POJIŠŤOVNA?
Já jsem šla na operaci v 48, pak jsem jela do lázní a pan ved. lékař nás obdaroval všechny HS, abychom prošly přechodem bez problémů. Problém byl jen v tom, že pro ženy bez dělohy to nebylo vhodné. Ještě, že po návratu domů můj ošetřující změnil značku a tak díky jemu nevím co to jsou návaly. Teď už asi 4 roky nic neberu, jen chodím do prsní poradny
Pardon, ne vajecniky, ale vejcovody, samozrejme!
Co porad ty zensky s tou delohou maji? Ja o ni vedela jen dvakrat v zivote - kdyz jsem byla tehotna. Pak jsem si nechala podvazat vajecniky, protoze vic deti jsem nechtela a od te doby je deloha nanic.
Dášule: mě bylo necelých 43, když jsem přišla o dělohu a byla jsem moc ráda, bo skončily všechny moje obtíže (hrozné krvácení a děsné bolesti břicha) moje šéfka měla taky takové potíže, ale v kanclu nám řekla, že by na tu operaci nikdy dobrovolně nešla, bo by se pak už nikdy necítila jako žena, krááááááva jedna
Dášule: tranzistor....
Bylo mi 44, když jsem šla na operaci. Děloha musela ven, vysvětlili mi, že museli vyndat i vaječníky. Moje známá lékařka mi tvrdí, že se to nedělá, že se alespoň jeden nechá, ale předpokládám, že lékař, který mě operoval to věděl lépe. Přechod jsem snášela celkem dobře, návaly tepla se sice občas objevily, ale nebylo to zlé. Kamarádka kantorka měla ve škole náhradní oblečení a převlékala se i dvakrát denně. Přestože byla na práškách. Tohle je jedna stránka přechodu. Druhá je v psychice. Zatímco tu první prostě musíte brát na vědomí, ta druhá záleží do jisté míry na vás. 40cetiletá žena, se kterou jsem ležela na pokoji byla nešťastná, jak ŠD. Když začala pobrekávat manželovi, že už není ženská, ujistil ji, že se nic nedějě, jenom se narodila na špatném místě. V Indii by dostala tranzistor.
Výsledky hormonální substituce pro tlumení nepříznivých projevů menopauzy jsou zatím rozporuplné.
Ideální by bylo projít komplexním endokrinologickým vyšetřením a pak se rozhodovat. Jinak z přírodních preparátů docela chválí Sarapis.
Mojí mámě hormonální léčba pomohla, nevím přesně lék, můžu zjistit, ale na každou se hodí asi něco jiného.
Michaela 323: ja jen, ze onehda testovali slavny Premarin a dosli k zaverum, ze zminovany preparat NEMA SLIBOVANE UCINKY, ze je to pouze tahani penez z kapes lidi. Ze ma jediny vliv - na nocni poceni. Jinak je to bezcenny srac. V Cesku mi ho samozrejme nasadili, tady mi ho samozrejme hned sebrali.
Také jsem v této věkové kategorii a konzultujeme s kamarádkami, které tím prošly. Jednu cpal lékař hormon. přípravky tak, že se změnila v obludnou kouli. Když už toho bylo příliš, zašla do zdravé výživy a kupuje pouze přírodní produkty. Vrátila se do původních rozměrů i podoby. Cítí se dobře a hormony prý nikdy více!!!
uz se nemuzu dockat. KTERA pojistovna plati toho pana doktora za reklamu na svinstva?