Nějak mi dnešní téma evokovalo několik vzpomínek...tuhle mi vyprávěl kamarád, fotograf:

Cílem jedné jeho podzimní výpravy do severských zemí bylo, mimo jiné, nafotit soby (dešťové miláčky, jak jsem poznamenala). Fascinují ho jako mě fascinují jiné věci a tak chápu složité přípravy, které akci předcházely, i to, že telefon zvedal zásadně se slovy "velitel sobí výpravy".

Nastal den D. Můj bratr tenkrát prohlásil, že jsou nadržení jak stepní kozy a nebyla to tak úplně nepravda. Naštěstí výprava, po zuby ozbrojená foťáky a jinými věcmi, odcestovala kam měla. Což je při jejich roztržitosti trochu s podivem.

Na snímání si vybrali tzv. sobí stezku. Což byla  evidentně nějaká zásadní sobí komunikační tepna a stejně jako v Praze, ráno a večer trochu ucpanější. Počasí jim přálo, měkké světlo dopadalo na koruny stromů, odráželo se ve vodě, vrhalo krásně dlouhé stíny... a najednou se na scéně objevilo malé sobátko. Zmateně se rozhlíželo kolem. Když si všimlo podivně vypadající skupinky lidí, stojící na kraji dřevěné lávky, nezaváhalo. Jako každé zvědavé mládě, i tohle toužilo  prozkoumat neznámý objekt. Ještě trochu nejistými kroky se blížilo ke klukům.

Po rychlé poradě si pomalu stoupli jeden za druhého, z nejbližšího stativu sundali foťák a čekali. Sobík došel až k nim. Lávka byla úzká, takže stativ a kamarád stáli proti zvědavému zvířeti, ostatní přihlíželi. Sobí matka stála opodál a sledovala každý pohyb kolem svého mláděte. Všem bylo jasné, že jeden špatný pohyb a je zle.

Sobátko důkladně očuchalo stativ, zábradlí kolem lávky a pak své bezelstné oči upřelo na kamaráda. Pochopil co přijde (asi to byla samička:-). Mládě čichlo k jeho citlivým partiím...pak otevřelo tlamičku...a začalo mu olizovat zip u kalhot. Pak tlamičku otevřelo podruhé a pokusilo se kousek kamaráda uchopit. Pokus zopakovalo asi 8x (škodolibí kamarádi to se zadržovaným smíchem počítali) a pak se vrátilo zpět k mamince.

Po příjezdu domů dostala příslušná manželka hlášení, že jí miláčka přeblafnul sob :-)

Beruska Elliah

-----------------------------

Tak tohle nemá chybu! Moc díky...

Doufám, že vás dnešní téma inspirovalo a večer překvapíte své miláčky nějakou nevídanou aktivitou.

Tak Vám přeji dobrou, sladkou a vášnivou noc....

 

Reklama