Vaginální potíže ve formě infekcí nebo mykóz trápí mnoho žen. Statistiky udávají, že tři čtvrtiny z populace žen alespoň jednou onemocní nepříjemnou mykózou. Infekce a mykózy se navíc často vrací, ovlivňuje to celá řada faktorů.

Vaginální flóra je složitý ekosystém, který chrání pohlavního ústrojí žen před infekcí. Poševní sliznici kolonizuje široké spektrum bakterií, mluví se o více než 20 kmenech bakterií Mezi jednotlivými kmeny dochází trvale k interakcím, tím se poševní prostředí udržuje v rovnováze. Změny vaginální mikroflóry způsobují změnu fyziologického pH a mohou také tlumit přirozené obranné mechanismy a zvyšovat riziko poševní infekce. Narušení rovnováhy může tedy znamenat problém v podobě zánětu.

Femibion

Na narušení rovnováhy má vliv řada faktorů jako je léčba antibiotiky, stres, špatně zvolené mýdlo nebo mycí gel, vysoká teplota a těsný děv, který může způsobit „zapaření“ intimních míst, koupání v chlorované vodě v bazénech, nezdravý jídelníček a jídla bohatá na cukry, nedostatečná hygiena, nedoléčené vaginální problémy. Vlivů je celá řada a těžko se jim všem můžeme vyhnout. Proto je dobré se zánětům bránit již dopředu a to dobrou prevencí a to nejlépe posílením imunity a udržení zdravé hladiny pH vaginální mikroflóry.

Opakujícím se zánětům můžete předejít, pokud se spolehnete na přípravky, které pomáhají obnovit přirozenou vaginální flóru. Působí velmi příznivě díky přírodním složkám, které chrání organismus a jsou vyrobeny přímo pro prevenci vaginálních problémů. Důležitou složkou pro prevenci zánětů v pochvě jsou prebiotika.

Co jsou prebiotika?

Prebiotikum je nestravitelná složka potravin, která podporuje růst nebo aktivitu tělu prospěšných bakterií (probiotik). Často se o nich mluví v souvislosti se střevní mikroflórou, ale svůj příznivý vliv mají i pro jiné orgány, např. pochvu a udržování poševní (vaginálního) prostředí.

V čem je výhoda prebiotik?

Prebiotika jednodušeně řečeno fungují jako potrava pro tělu přátelské vaginální bakterie, které díky produkci peroxid vodíku a kyseliny mléčné vytváří kyselé prostředí. Toto prostředí je nepříznivé pro růst škodlivých bakterií, které by v případě přemnožení vyvolávaly problémy. Použitím prebiotik tedy dochází k přirozené podpoře přírodou nastavených ochranných mechanismů a položení základům dlouhodobého efektu.

Co vám chceme doporučit?

Femibion Intima - první klinicky prověřený vaginální gel s obsahem prebiotika a extraktu z jetele lučního.

Jak Femibion Intima působí?

Vytváří prostředí pro růst tělu přátelských bakterií přirozenější cestou než doplňováním jednotlivých bakterií, protože obsahuje Femibion Intima klinicky odzkoušenou směs speciálních prebiotik a extraktu z jetele lučního.

Femibion

Prebiotika (alfa-glukan oligosacharid) slouží jako potrava pro tělu přátelské vaginální bakterie. Prokazatelně podporují jejich růst a metabolismus a tím dochází k potlačení škodlivých bakterií, které by v případě přemnožení vyvolávaly problémy.

Přírodní isoflavony z jetele lučního podporují hydrataci (zvlhčení) vaginální sliznice, která je pak lépe funkční - lépe regeneruje. Jen funkční vaginální sliznice přirozeně vytváří další probiotika pro výživu přátelských bakterií.

Výhodou tohoto řešení je, že nedochází k umělé kolonizaci jen vybranými kmeny bakterií, ale podporuje se životaschopnosti a množení právě těch tělu přátelských bakterií, které jsou již v pochvě zastoupeny a jejichž poměr je pro každou ženu individuální. Proto Femibion Intima pomáhá přirozeně obnovit a dlouhodobě udržet rovnováhu vaginální flóry.

Chcete mít rady odborníka v intimních otázkách stále při sobě. Napište si o ně, pošleme Vám je zdarma obratem.

Probíhá testování!

Na magazínu Žena-in probíhá testování tohoto přípravku. Deset čtenářek získalo přípravek Femibion Intima, který vyzkouší a následně nám napíší, jak s ním byly spokojené, jaký mají na něj názor - těšte se na článek, který vám následně přineseme ve vydání

Více najdete na http://www.femibion.cz/produkty/femibion-intima

Zapojte se do naší ankety

Trápí vás vaginální záněty, mykózy, jste citlivá na intimní partie? Napište nám o tom a zúčastněte se ankety, která je aktivníZDE (klikni).

Za vaše odpovědi děkujeme!

Reklama