Ach, život je tak trapný, Bože
Jak prdnutí do soulože

– J. H. Krchovský

Jak je z této básně zřejmé, podobné situace řeší i literáti. Pravda, poezie pana Krchovského je často hodně naturalistická a morbidní, ale… stát se to prostě může.

Zcela otevřeně, když jsme se o tomto tématu bavili s kamarády, vyšlo najevo, že není asi nikdo, kdo by ještě nepřemýšlel nad tím, jak by se zachoval, kdyby mu při sexu ulítlo pšouknutí, nebo kdyby se to stalo jeho protějšku. Pryč s hrdinskými nesmysly typu: „Mně se tohle stát nemůže.“Nakonec jsmeseshodli,že bychom se nejspíš chovali tolerantně, ale když člověk v takové situaci není, tak se to těžko posuzuje. Navíc jsou sexuální praktiky, při kterých by to bylo obzvláště nebezpečné a nepříjemné – například orální sex.

Nabízí se rada: vyprázdnit se předem. Jenže co když zrovna má partner den a milování trvá hodinku i déle? Univerzální rada zkrátka asi neexistuje. Podle psycholožky Vaňkové u citlivějších jedinců dokonce podobný zážitek může vést i k ukončení vztahu. „Ale stabilní vyrovnané páry to většinou přejdou a případnou takovou nepříjemnost neřeší,“ dodává jedním dechem Radka Vaňková.

Přiznání
Ano, abych zde navodil domáckou atmosféru a uvolnil váhající v diskuzi, musím se otevřeně přiznat, že se mi to stalo. Nebyl to naštěstí žádný velký „smraďoch“, ale bohužel ani jinými zvuky zamaskovatelný nearomatický „ticháček“. Byl to prostě normální prd. Byli jsme tenkrát naštěstí spolu už dostatečně dlouho, abychom se tomu dokázali zasmát.

Celá situace proběhla následovně: Milovali jsme se v misionářské poloze a potom přešli do polohy „na koníčka“. Manželka se mi opřela o břicho a neštěstí bylo na světě…

„Promiň,“ špitl jsem provinile.

Rozesmála se. Asi hodinu jsme leželi v křečích na posteli a nemohli se z toho záchvatu smíchu dostat. Co následovalo potom? No, dokončili jsme, co jsme předtím „před nehodou“ nestihli.

Tohle celé se stalo před pár lety. Ptal jsem se ženy, jestli si na to ještě vzpomíná a jestli ji to nemrzelo? A výsledek? Vzpomíná, naštěstí se ale vyřešila situace sama. Kdyby se nerozesmála a začali jsme o tom diskutovat, asi byji to mrzelo, ale protože jsme to oba nakonec přešli, neřešila to. Takový způsob je asi ideálním řešením podobné situace, jenže vždycky to nemusí dopadnout „dobře“… Mám přátele, kteří se kvůli prdnutí při souloži s přítelkyní rozešli. Jedni se cítili trapně a už prostě nedokázali se stejnou dívkou spát, druzí byli příliš hrdí na to, aby dokázali něco podobného své partnerce odpustit…

Bavíte se s partnerem o podobných věcech? A s kamarádkami? Jak byste prdnutí při sexu řešila, kdyby se to stalo partnerovi? A jak byste ho řešila, kdyby se to stalo vám?