U příspěvky čtenářky Japiny jsem se od srdce zasmál - díky, Japi!


Letos mu bude 9 let, ale zatím neztratil nic ze svého štěněčího temperamentu. Jmenuje se Bastien, ale říkáme mu Basty, Basťáku, vlčíčku, ... Vzezřením připomíná německého ovčáka, ale je menší a má vousy (pravděpodobně mu některou větev rodokmenu zkřížil knírač nebo něco podobně vousatého). Ale jinak je to originální plemeno, které my nazýváme "pes plastožravý" - poddruh "hrabavý". Jeho zálibě už podlehlo několik plastových konví, nespočet PET lahví, 60 m hadice, kanystr oleje, SPZ našeho auta, ...

vlčák Basty

A když byl půlroční štěně, přibyl mu další přívlastek. Bylo to někdy na jaře, když začal nesnesitelně prdět. On má samozřejmě kotec venku a celý den lítá na zahradě, ale stačilo po akci stát od něj pár metrů a z toho smradu se obracel žaludek spolehlivě každému. On se ale tvářil náramně spokojeně. Přesto jsme s ním jeli po dvou dnech k veterináři a ten po vyšetření konstatoval, že nejspíš jen něco špatného sežral, ale že jinak je v pořádku. Něco špatného sežral, uvažovali jsme, jestli zas někde nevyhrabošil nějaký plast, který by mu ležel v žaludku, protože nic nového na jídelníčku neměl. Při procházce jsem si ale všimla, jak elegantně něco nadhazuje do tlamy. Na zavolání hned přiběhl a tlamu měl prázdnou. Až když tenhle manévr zopakoval, došlo nám to. Bylo jaro a na cestě byly co pár metrů žabchipsy, tak jsme si pojmenovali přejeté žáby. Auto žabáka převálcovalo, sluníčko za pár dní vysušilo a náš pes placku jedním shltnutím sežral. Našel v nich takovou zálibu, že je během zlomku vteřiny uměl nadzdvihnout čumákem, schlamstnout a spolknout. A jelikož žádné „fuj a nesmíš" nepomáhalo, musel náš „žabožravý" pes do skončení žabích přesunů chodit na procházky s náhubkem a bylo po skunčím problému.

Žabí populaci se u nás daří dál, jako důkaz posílám fotky mladého skokana a ropuchy, kteří se nám pak v létě ve velkém toulají v trávníku, živé exempláře však našeho ňufa naštěstí nezajímají.

Skokan

Ropucha

Ať se vždycky všechno zlé v dobré obrátí přeje

Japina

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou

Mazlíčkové téma

Potřebujeme povzbudit, protože Charonek na tom neí poslední dobou zdravotně nejlíp, posílejte mi proto dnes příspěvky do Mazlíčkovho tématu! Příspěvek musí obsahovat fotku mazlíčka, o kterém píšete a nějakou historku, kterak mazlíček stonal a jak to dobře dopadlo!

Reklama