ok

Která žena by neměla ráda čerstvé květiny ve váze. Můžete si je koupit v květinářství, ale něco do sebe mají i kytice, které si natrháte na „obyčejné“ louce.  Ty luční jsou sice prosté, ale svou krásou si v ničem nezadají s mnohem aristokratičtějším květinami.

Období na přelomu jara a léta vám nabízí širokou škálu barev a tvarů a vy si můžete vybrat kytici podle svého gusta. Pro inspiraci jsem vám vytvořila malou ukázku lučních kytic, které si můžete uvázat z obyčejných druhů květin rostoucích všude kolem vás. Stačí si jen vybrat. Monochromatickou, nebo klasicky pestrou? Záleží na tom, co ve vašem okolí právě kvete a kterým barvám dáváte přednost.

Líbí se vám kytice s převahou žluté?

zluta

Tato kytice se skládá hlavně z pryskyřníku, štírovníku (stručiny), a kopretiny pro osvěžení.

A co takhle fialové a růžové tóny?

ruzova

Takovou kytici si můžete uvázat z následujících květin: vikev, kakost, jetel, kohoutek, orlíček a pro jemnou texturu zvolit nafialovělou trávu jakou je kostřava.

Máte rády spíš květiny v bílé barvě?

bila

V tom případě se vám může líbit bohatá kytice z úplně obyčejných rostlin jako je lomikámen, nebo kerblík. Tato kytice působí velmi vzdušným dojmem.  Já jsem ji pro bohatost doplnila ještě květem rebarbory, který mi bylo líto vyhodit.

Když luční kvítí, tak pestré

k

Musím se vám přiznat, že nejvíc mě nadchla pestrobarevná směs květin, nejen v barevnosti, ale i textuře listů a květů. Kytice lučních květin sice nevydrží dlouho, ale za tu radost a krásu na stole určitě stojí.

Jak se vám líbí? Kterou z kytic byste si vybraly vy, milé ženy-in?

Čtěte také:

 

Reklama