Pokud ještě nemáte plány na sobotu, vydejte se na Hrad. Budete mít možnost vidět běžně nepřístupné salony a místnosti, ve kterých se na Pražském hradě odehrává ceremoniální život. A navíc zdarma.

Reprezentační prostory Pražského hradu přivítají návštěvníky již tuto sobotu v době od 9.00 do 16.30. A co bude k vidění?

Například Španělský sál, Rudolfova galerie či salony jižního křídla Nového paláce, ale nepřijdete ani o Trůnní sál nebo Brožíkův či Habsburský salon. K tomu letos přibydou i zařízené prostory: v Rothmayerově sále bude expozice představující činnost Kanceláře prezidenta republiky, Zrcadlový salón bude vypadat jako při mezinárodním dvoustranném jednání a Společenský sál bude zařízen jako na tiskovou konferenci po státní návštěvě.

hrad

Po celé prohlídkové trase vám podají výklad o zařízení a využití těchto sálů pracovníci průvodcovské služby Správy Pražského hradu. Přístup do reprezentačních prostor bude Matyášovou branou z II. nádvoří.

Ve stejný den bude rovněž mimořádně od 10.00 do 17.00 hodin zpřístupněn také Hrzánský palác v blízké Loretánské ulici, a to na základě nově navázané spolupráce mezi Kanceláří prezidenta republiky a Úřadem vlády ČR.

Reklama