V neděli 16. 12. si z pražské Kampy můžete odnést horu cukrátek a dalších sladkých vymyšleností. Sami jich ovšem musíte horu přinést :-). Na bazaru si totiž milí Pražané budou cukroví vyměňovat. Pokud nestíháte napéct více druhů a chcete si rozšířit výběr, je pro vás bazar ideální příležitostí. Cukroví si můžete sami vybrat a při kávě ho ochutnat. Akce proběhne tuto neděli mezi 14.–17. hodinou v Mlýnské kavárně na Kampě.

 

Podobné výměny probíhaly zatím jenom mezi přáteli nebo většími rodinami. Domluvilo se, co kdo napeče, načež proběhla akce kulový blesk. Když se sešlo deset „vánočních cukrářů“, ve které se před Vánocemi pražský pronárod proměňuje, mohl každý upéct jediný druh a devět dalších si vyzvednout u ostatních. Ušetřilo se na surovinách i na práci a navíc jste se mohli nechat překvapit, jak se cukroví povede druhým. Výsledek ale nikdy nebyl zaručen, a vždycky šlo trochu o sázku do loterie. Co rodina, to určitý styl. Někteří jsou na krémy a větší kousky, jiní preferují cukrovinky drobné a křupavé. Jsou i tací, kteří si zděděný recept střeží jako rodinný poklad a nevymění ho ani za zlato. Zato se rádi pochlubí s výsledkem. Pražský bazar vánočního cukroví vychází vstříc všem.

 

Čím více lidí se bazaru zúčastní, tím větší výběr budou mít. V Mlýnské kavárně na Kampě (při cestě od Újezdu naproti prvnímu můstku přes Čertovku) si navíc můžete u kávy zvolený druh ochutnat. Vyměnit můžete celý pekáč, kilo za kilo, nebo si povyměňovat jen pár kousků. Záleží na vás.

 

Pravidla cukrového bazaru:

 

Cukrátková pasiva:

Polovinu cukrátek vložíte na talířek, odkud si ostatní mohou vaše kousky brát a vyměňovat je za vlastní. Vyměněná cukrátka pak dostanete zpátky.

Cukrátková aktiva:

Druhou polovinu cukrátek si ponecháte a můžete je sami měnit za cukrátka nabízená na talířcích ostatními.

Ochutnávka:

Každý může od cizího druhu ochutnat jeden kousek výměnou za svůj vlastní.

 

 

Organizátorem akce je server www.PragueOut.cz

Místo konání: Park Kampa, Praha 1 (vchod z ul. Říční 1 nebo při cestě od Újezdu naproti prvnímu můstku přes Čertovku)

Reklama