Při svých toulkách po hlavním městě nezapomeňte cestou na Staroměstské náměstí projít jednou z nejcennějších pražských památek. Týnský dvůr  byl veřejnosti otevřen teprve před dvaceti lety, ale rychle přitáhl pozornost nejen milovníků historie, ale také zájemců o české výrobky.

Týnský dvůr - jedno z mnoha krásných míst Prahy, kam cíleně jezdí turisté z celého světa, lze bohužel celkem snadno přehlédnout a minout. A to by byla škoda.

Ungelt neboli Týnský dvůr

Ungelt je ohraničen osmnácti zajímavými domy, z nichž každý stojí za důkladné prozkoumání, aspoň zvenku.

Ungelt neboli Týnský dvůr

Mě osobně překvapily hromadné „nájezdy“ z Asie na produkty jedné české kosmetické značky, která zde má firemní  prodejnu.

Ungelt neboli Týnský dvůr

O to zajímavější je tento fakt, že historické prameny hovoří o  tomto místě jako o centru obchodního dění, kam se sjížděli kupci z celého světa.

Ungelt neboli Týnský dvůr

Býval zde prý dokonce jeden z nejstarších pražských zájezdních hostinců. Ani dnes zde samozřejmě není o nocleh a pohoštění nouze...

Ungelt neboli Týnský dvůr

Místo má zvláštní atmosféru. Možná je to tím, že historie dvora sahá snad až do dvanáctého století. Vyplatí se udělat si zde malou přestávku a případně s kvalitním průvodcem v ruce prohlédnout všechny ty zajímavé detaily.

Ungelt neboli Týnský dvůr

Praktický tip:

Toalety zdarma v OC Palladium (náměstí Republiky)

Jak pokračovat dál?

Přes Staroměstské náměstí do oblasti tzv. Malé Paříže, tj. okolo ulice Pařížská.

A tam se podíváme zblízka zase někdy příště.

Přečtěte si také:

Reklama