Příjemně strávená sobota plná sportu, hudby a zábavných aktivit pro všechny – to je Pražské léto, které proběhne 24. června 2017 ve Žlutých lázních v Praze. Akci pořádá spolek Cesta za snem, kterého jsou červené kontejnery ASEKOL partnerem. Pro návštěvníky bude připraveno plno zábavných soutěží i edukačních aktivit pro celou rodinu.

kontejneryDopoledne proběhne Pražský cyklomaraton o celkové délce 42 km, kterého se mohou zúčastnit cyklonadšenci, ale i závodníci na koloběžkách či odrážedlech. Odpoledne si přijdou na své fanoušci kvadriatlonu – závodu dvojic ve čtyřech disciplínách: plávání, střelba, kánoe a kolo. Cílem je především zábava, a bavit se budou rozhodně i nesportovci. Po celý den je připraven doprovodný program s osobnostmi z oblasti sportu, hudby či cestování. Pro návštěvníky je připraven koncert nevidomého zpěváka Martina Svátka, na který naváže Ondřej Ruml se svou show.

Ve speciálním stánku ASEKOL se lidé dozvědí více o správném třídění elektrospotřebičů. Pro děti bude připraven skákací hrad, společně s rodiči mohou vyzkoušet hod vysloužilým elektrem nebo nahlédnout do útrob červeného kontejneru díky transparentní stěně. Kromě zábavných aktivit čekají na návštěvníky i soutěže a losování o atraktivní ceny. A bude se zde i pomáhat. Stačí přinést drobné vysloužilé elektrozařízení do velikosti 40 × 50 cm například mobilní telefony, elektrické kartáčky na zuby, nefunkční holicí a depilační strojky, případně staré elektronické hračky – a vyhodit je ve Žlutých lázních do červeného kontejneru. Z každého kilogramu poputuje koruna na konto projektu Koruna za kilo.

kontejnery„Již třetím rokem spolupracujeme s Národní radou osob se zdravotním postižením v čele s panem Václavem Krásou. Ten osobně návštěvníkům blíže představí projekt Koruna za kilo, díky kterému bylo již rozděleno přes dva miliony Kč. Výtěžek je věnován na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením, na rekvalifikační kurzy a na projekt EUROKLÍČ – zpřístupnění sociálního zázemí pro hendikepované po celé republice, především na veřejných místech,“ vysvětluje Martina Martínková, mluvčí neziskové společnosti ASEKOL.

Vše o červených kontejnerech je přehledně uvedeno na www.cervenekontejnery.cz. Více o akci Pražské léto naleznete na www.cestazasnem.cz/prazske-leto

Reklama