Středeční program startuje v 16:00 hodin komentovanou procházkou, která začne na Hořejší nábřeží (Smíchovská náplavka) u stanice přívozu. Nebudou chybět architekti Petr Janda a Adam Gebrian.

Od 17:30 do 18:30 je pro prvních padesát zájemců připravena hodinová procházka s architektem náplavek Petrem Jandou od Restaurace Vltava na Rašínově nábřeží.

V čase od 18:00 do 19:30 proběhnou na Hořejším nábřeží v kobce číslo 17 „Hovory X“, besedy časopisu Reflex s hosty. Zúčastní se Martin Horský, režisér filmu Ženy v běhu, a Dušan Navrátil, šéf Úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Ve čtvrtek budou kobky přístupné od 16:00 do 19:00. Od 18:00 do19:00 budou opět „Hovory X“ tentokrát s reportérem Jankem Rubešem a horolezkyní Klárou Kolouchovou.

Vstup je zdarma, pro zahřátí budou připravené horké nápoje a obě nábřeží spojí speciální přívozní linka s velkou kapacitou.

Do některých kobek se vrátí dosavadní provozovatelé, tedy například na Rašínově nábřeží Bajkazyl, Avoid Gallery, Zyos, Pražská paroplavební společnost. Na Hořejším nábřeží kobky jako dříve využijí Alja s.r.o. nebo Calm Down Production. K nových nájemců na Rašínově nábřeží patří Tiskárna na vzduchu. Na Hořejším nábřeží bude otevřena Kavárna Cibulák, DIY dílna, Šafy Production a Městská knihovna v Praze. Provoz podniků se spustí v listopadu.

Foto: Profimedia

Reklama