Zoo Praha zahajuje tuto sobotu 84. sezónu. Návštěvníky čeká křest gepardích mláďat, promítání nového večerníčku Gorilí povídání nebo vystoupení kapely Sto zvířat.

gorila

Program začíná v 11 hodin u Vzdělávacího centra koncertem Sto zvířat. Návštěvníci se ale mohou těšit i na českého písničkáře a básníka Jiřího Dědečka, který přečte ukázky ze své nové knihy o zvířatech v Zoo Praha.

Ve 12 hodin a 15 minut se přesune dění do Dětské zoo, kde proběhne první módní přehlídka nových pracovních uniforem, kterou uvede Jan Kovařík s hostem, moderátorkou Klárou Doležalovou.

Ve 13 hodin pak budou mít návštěvníci u expozice gepardů poprvé možnost spatřit čtyři gepardí mláďata, která pokřtí společně s paní Adrianou Krnáčovou a Hanou Novákovou vynikající sportovci Eva Samková a Tomáš Verner.

gep

Zejména milovníci historie pražské zoo pak ocení vernisáž výstavy malíře Františka Xavera Procházky, která proběhne v 15 hodin v Galerii Gočárův dům.

Po celou dobu slavnostního programu budou v Pavilonu goril promítány ukázky nových večerníčku Gorilí povídání, které v areálu pražské zoo natáčel režisér a scénárista Václav Chaloupek. Hlavními hrdiny večerníčku jsou pražské gorily, především gorilí mládě Nuru a jeho tetička Kamba, která mu o životě v Africe vypráví. První díl představí Česká televize v sobotu 28. března na obrazovkách ČT2 a ČT D.

chaloupek

Zdroj foto: ZOO Praha

Reklama