Aktuálně o Pražské tržnici 

Pražská tržnice přechází k 1.7. 2022 pod správu městské akciové společnosti Výstaviště Praha a. s., která bude následně pokračovat v započaté práci na revitalizaci a rekonstrukci celého areálu a na jeho postupném naplňování novým životem. V nedávné době byl ohlášen vítěz mezinárodní architektonicko-krajinářské soutěže na řešení veřejných prostranství areálu – Meziprostory Pražské tržnice, kdy zvítězila vize pražského studia Perspektiv. Vítězný i další návrhy přihlášené do soutěže lze vidět v prostorách tržnice v budově historické Burzy.

62b3257f718eeobrazek.png
 
Tržnice postupně ožívá bohatým kulturním programem, aktuálně je například v hale 17 k vidění populární naučná výstava Světy české animace, která zde vystřídala výtvarný projekt bratří Formanů Imaginárium. Pravidelný kulturní program zajišťují také zavedení nájemci areálu Trafo gallery nebo divadlo Jatka 78. Novinkou v areálu jsou též aktuální formy pomoci ukrajinským občanům prchajícím před válkou, nově vzniklý mimořádný Úřad práce v hale č. 29 nebo Šatník Nory Fridrichové, kam nejen rodiny uprchlíků z Ukrajiny mohou chodit pro materiální pomoc, oblečení, hračky pro děti a další potřeby. 
 
Pražská tržnice, jak ji neznáte: Tourstories 

Na letní sezonu spouští Pražská tržnice novinku audio průvodce areálem, v němž si mohou zájemci pustit do sluchátek poutavý Příběh městských jatek. Po stažení aplikace TourStories, která je dostupná zdarma, si návštěvníci mohou dopřát buď celou trasu o 15 zastaveních, nebo si vybrat zastávky u jednotlivých budov dostupné po načtení QR kódů. V aplikaci jsou připraveny rozmanité příběhy z historie areálu, zajímavosti o fungování tehdejších městských jatek, ale i střípky příběhů z nedávné minulosti nebo informace o budoucím rozvoji areálu. Audio průvodce vzniknul ve spolupráci se start-upem TourStories, který v Pražské tržnici sídlil a účastnil se podnikatelského kreativního inkubátoru v Art&Digital Lab v H40. 
 
Nenechte si ujít v Pražské tržnici od léta do zimy

62b324c2dc263obrazek.png
 
Červenec – srpen:

V areálu bude probíhat malé letní zvelebování a návštěvníci se mohou těšit třeba na nové mlhoviště, odpočinkové zóny a program pro rodiny s dětmi. V mlhovišti si mohou návštěvníci mimo jiné užít sérii přednášek a diskusí na různá aktuální témata, a to po celé léto až do konce srpna.
 
30. srpna: Back to school

Přestože se děti obvykle těší maximálně na několik prvních dnů ve škole a dále už není moc co slavitJ, v tržnici oslavy proběhnou, a to v rámci akce Back to school a předškolního swapu. Spousta aktivit pro děti, výměna školních potřeb, workshopy a zábava pro celou rodinu, to vše přinesou oslavy návratu do školy na konci prázdnin. 
 
15. září: Pražská produkce

V rámci akce Pražská produkce, díky které se mohou návštěvníci blíže seznámit s hudební produkcí a řadou dalších souvisejících témat, proběhnou také klasické trhy. Na podzim ovšem nebudou chybět ani ty bleší, veškeré informace budou od září na webu a sociálních médiích.
 

62b324d711f36obrazek.png
17.-18. září: Maker Faire

Největší Maker Faire v České republice se uskuteční už popáté, a to ve dnech 17. – 18. září v Pražské tržnici. Po roce se opět v Praze setkají makeři, inovátoři, kutilové, designeři, programátoři a jejich fanoušci, kteří se mohou interaktivní formou seznámit s novinkami ze světa kutilství, kreativity a tvorby. V Pražské tržnici se setká až 150 makerů zejména z Čech, ale zahraničí k prezentaci svých kutilských dovedností. Akce opět nabídne možnost zapojit se do řady workshopů, instalací a vše si na místě vyzkoušet. Jako každý rok je akce určena všem inovátorům a domácím kutilům stejně jako odborné veřejnosti. Přihlášky pro zájemce z řad makerů jsou otevřeny až do 18. srpna!    
 
Říjen: Folklorní mejdlo

V říjnu proběhne Folklorní mejdlo určené zejména pro seniory. Kdo říká, že senioři nechodí na taneční party, ať se dostaví na moravské mejdlo, kde to roztančí všechny generace.  

62b3260584b7bobrazek.png
 
2. listopadu: Mexický svátek mrtvých

Jedna z největších zimních akcí v Pražské tržnici proběhne na začátku listopadu, kdy je připraven Mexický svátek mrtvých. Festival nabídne průvod v kostýmech, spoustu hudby, zpěvu, dobrého jídla a skvělé zábavy pro všechny generace.
 
Advent v Pražské tržnici

Ani v zimě nebude v tržnici pusto, naopak. Těšit se můžete kromě nákupů a standardního bohatého kulturního vyžití také na zimní kino, ke kterému nebude chybět svařák. V Hektických předvánočních dnech se stane tržnice vaší oázou klidu a pohody.
 
*************
 
Hala 22 – denně čerstvé nákupy zejména od farmářů

Největší zeleninový trh v Praze, Hala 22 v Pražské tržnici v Holešovicích, má od dubna tohoto roku každý čtvrtek otevřeno až do 19.00 hodin, standardně je v dalších dnech otevřen do 17.00 hodin. Kromě večerního trhu je každý čtvrtek na programu také paralelní venkovní trh a provoz byl zahájen také ve foodtrucková zóně s občerstvením přímo vedle Haly 22. 

Večerního trhu se účastní na dvě desítky prodejců, kromě ovoce a zeleniny sortiment nabízí hovězí a vepřové maso v biokvalitě, farmářské sýry a uzeniny, kuřata a vejce z volného výběhu, řemeslné pečivo a zákusky, bio a bezobalové potraviny, květiny, vyhlášené kimchi nebo řecké či uzbecké speciality. 
 
Od května před Halou 22 probíhají také oblíbená středeční odpolední divadelní představení pro děti a jejich rodiče ve spolupráci s divadelním studiem Damúza.

62b324e947519obrazek.png
 
Seznam trhovců v Hale 22

 • Bačova salaš – domácí slovenské sýry a uzeniny 
 • Felicity food – zákusky, obložené croissanty, chlebíčky
 • Pan Nedvěd – kimchi, ovoce, zelenina
 • Pan Svoboda – ovoce, zelenina
 • Petrův Bioobchůdek – potraviny, bezobalové produkty, drogerie
 • Eleganzo – lahůdky z celého světa 
 • Avokádo – ovoce, zelenina 
 • Paní Voslachková – ovoce, zelenina, řecké speciality
 • Pan Byška – sadba, květiny
 • Paní Kuberová – květiny, substráty, sadba
 • Morávek – biohovězí, vepřové
 • Amib – uzbecké speciality a dezerty 
 • Paní Krausová – pečivo sladké i slané 
 • Andělské koláčky – pečivo sladké i slané 
 • Pan Vyšata – jablka, hrušky, mošty 
 • Pan Kvarda – uzeniny
 • Pan Drábek – vlastní úroda

 
Aktuální dění a program Pražské tržnice najdete na stránkách: www.prazska-trznice.cz.  

Reklama