Čas letí a je před námi druhá postní neděle. Opět zvláštní název, opět podle jídla, které bylo pro tuto neděli typické - říkalo se mu pražma nebo pražmo. Hospodyně pražily namísto naklíčeného hrachu naklíčené obilí. Nejvíce vitaminů je právě v obilných klíčcích, takže ty se z obilí olamovaly a dávaly třeba do polévky, syrové, až po uvaření.

Praženka

Pro pražení se výborně hodí třeba zrnka pšenice špaldy, která necháte několik dní naklíčit a potom je  zpracujete. Výborná na klíčení obilí se speciální klíčící miska, která vám usnadní práci.

Čtěte také:

Dalším jídlem, které se z naklíčeného obilí připravovalo, byla praženka. Polévka, která byla také velice bohatá na vitamíny a proteiny. Když se vám nebude chtít klíčit s obilím, nechejte alespoň dva dny naklíčenou čočku. Každých 12 hodin ji propláchněte a vyměňte čerstvou vodu. Z té potom uvařte polévku, která bude také velice výživná a bohatá na prospěšné látky.

Já znám pod názvem praženka velice snadnou kmínovou polévku. Praženka se jí říká podle upražené máslové jíšky, která se jen dochutí kmínem a bujonem z kostky. Tuhle polévku dělala moje babička a jako děti jsme se po ní mohli utlouct.

Snadná kmínová polévka - praženka

  • 2 lžíce másla
  • 2 lžíce hladké mouky
  • sůl a pepř
  • 1 lžíce drceného kmínu
  • 1 kostka bujonu
  • 600 ml vody
  • 1 lžíce kysané smetany
  • na ozdobu: kopeček kysané smetany, zelené bylinky a krutony z celozrnného pečiva

V hrnci rozpustíme máslo, na kterém osmahneme chviličku kmín. Přidáme hladkou mouku a opražíme dozlatova. Tímto si vyrobíme jíšku, která nám slouží jako základ této polévky. Zalijeme vodou, přidáme sůl a pepř, podle chuti a kostku bujonu. Kdo má domácí vývar, tím lépe, samozřejmě.

Těsně před odstavením z plotny přidáme smetanu, kterou rozmícháme v polévce.

Na talíři zdobíme kopečkem zakysané smetany, krutony a kouskem zelených bylinek – petrželkou nebo pažitkou.

TIP

  • Výborná je tato polévka také s nějakou zavářkou. S ovesnými vločkami, klasickými nudlemi, s drobením.
  • Kdo si chce pohrát, může před vyrobením jíšky přidat ještě nastrouhanou mrkev nebo nadrobno nakrájenou cibuli. Polévka tak bude ještě lepší.

Druhé postní neděli se též říkalo Sazometná. A to proto, že zrovna teď je nejvyšší čas na úklid. Nejen doma, ale i na zahradě, která po zimě potřebuje trochu upravit a uklidit. Můžete si připravit záhonky na bylinky a zeleninu, zamést terasu, ostříhat keře, začít s pletím záhonků, hnojit.

Tak co budete dělat raději? Postavíte se k plotně, nebo ke smetáku?

Čtěte také:

Reklama