Velikonoční svátky mohou být dobrou příležitostí, jak ozdravit svůj jídelníček a začít více sportovat. Inspirujte se lehkými a chutnými recepty našich babiček a vyrazte na jarní procházku s nordic walkingovými holemi. Pomůžete nejen svému zdraví, ale i štíhlé linii.

žij zdravě

Vyrazte na kopřivy! 

Velikonoce pro mnoho lidí znamenají především pomlázku, barvení vajíček, těžká, tučná jídla a alkohol. Zkuste letos oprášit snadné a zdravé recepty svých babiček a uvařit pražmo nebo pučálku. Recepty, jak tyto zapomenuté suroviny připravit, najdete na stránkách ŽijZdravě.cz. Nechybí ani tipy na lehký vajíčkový salát nebo tradiční velikonoční nádivku s kopřivami.

Kila dolů!

Užijte si prvního sluníčka a vyrazte najarní procházku s nordic walkingovými holemi. Chůze vám pomůže snižovat kilogramy a zlepšit náladu. Pokud dáváte přednost akčnějším sportům, poraďte se s odborníky na pohyb v naší bezplatné poradně. Inspiraci můžete najít také v krátkých videíchjednoduchými cviky, které hravě zvládnete i doma.

Hubnete? Využijte on-line pomocníky

Pokud je vaším cílem snížení váhy, začněte popořádku. Základem úspěšného hubnutí je zapisování snězeného jídla, vypitých tekutin i času stráveného sportováním. Pouze tak zjistíte, kde právě vy děláte dietní chyby, které pak můžete postupně napravovat. Se zapisováním vám pomůže jednoduchá online aplikace Můj deníček.

Máte zapsáno? Skvělé! Zkuste nyní zjistit, kolik kilogramů můžete dietou shodit a jestli je pro vás optimální. Nejhorší, co pro sebe můžete udělat, je nasadit si příliš přísnou dietu, která vás brzy omrzí a způsobí dobře známý jo-jo efekt. S výpočtem pomůže jednoduchá aplikace Prediktor hmotnosti.

žij zdravěžij zdravě

Reklama