Inspiraci k tomuto jídlu jsem našla na Prague Food Festivalu. Tady úžasný Moreno Cedroni připravoval caponatu - jídlo ze samé zeleniny, které chutnalo opravdu skvěle. Jeho příprava je snadná a chuť výtečná. A když jsem koupila čerstvé ryby, hned jsem věděla, co k nim připravím.

pražma se středomořskou zeleninou

Koupila jsem v Lidlu čerstvou pražmu. Tuhle rybu máme doma rádi všichni, má celkem málo kostí a ty, které v ní jsou, tak jsou velké. Takže většinou ani nefiletuji a peču či griluji rybu celou. Klobouk dolů před Lidlem, díky kterému čerstvé ryby seženeme každý týden i v malém městě kam jezdím nakupovat.

K rybě jsme jen pokrájeli všechnu zeleninu, která byla v lednici. Rajčata, papriky, jedna chilli paprička, cuketa. Klidně bych přidala i lilek, ale neměla jsem v zásobě. Zeleninu tedy použijte dle chuti a aktuálního obsahu vaší lednice. Papriky by však určitě neměly chybět.

pražma se středomořskou zeleninou

Suroviny

Postup

Celé kouzlo tohoto receptu je v kvalitních a chutných surovinách. Čerstvá zelenina a k tomu výborná ryba. Není potřeba ani příliš přebíjet kořením. Kdo chce, může přidat třeba snítku rozmarýnu nebo tymiánu. Ale opravdu postačí sůl, pepř a olivový olej. Můj manžel tentokrát dovnitř ryb dal trochu pesta z medvědího česneku a trochou také potřel ryby na povrchu. Bylo to skvělé!!!

Tak tedy vybranou čerstvou, očištěnou zeleninu nakrájíme na větší kostky, které nasypeme do pekáče. Polijeme olivovým olejem, osolíme a opepříme. Promícháme.

Omyté a osušené ryby potřeme pestem, nebo jen osolíme a opepříme. Položíme na zeleninu. Dáme do trouby.

pražma

Já jsem pekla v parní troubě Electrolux, vybrala jsem si program pečení - vaření v páře a pekla jsem na 90 °C, asi 45 minut. Ryba byla dokonale šťavnatá. Na konci pečení jsem zapnula na chvilku gril a nechala opéct kůrku do křupava.

Ihned podáváme. Jako přílohu můžeme dát uvařené nové brambory nebo jen kousek pečiva.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama