Dobrý den, k  tématu  vaření  mohu  za  sebe  říct  jen  "katastrofa". Umím pár oblíbených  jídel,  vesměs  nic složitého, ale obecně jsem kuchařský antitalent   a   hlavně   mě  to  nebaví. 

Obzvlášť  mám  problém  s trpělivostí,  nikdy  nevydržím pozorně čekat, "až něco" - až se voda
začne vařit, až cibulka zezlátne, až potravina změkne.. extrémně pak nesnáším formulaci "za stálého míchání".

Výtečně zvládám jen položku"...a  za  stálého míchání vyléváme do mísy... (té záchodové :-) Tím totiž skončila většina mých kuchařských experimentů.

Takže  kromě  zuhelnatělého  rizota,  které  nešlo  ani spláchnout a muselo  se  vyhodit  i  s  hrncem, bramboračky, která obsahovala tak mastnou  jíšku,  že  by  šla strávit leda detergentem nebo knedlíků, které  se  v  hrnci  proměnily  v  řídkou kaši, mám na kontě i zcela exotický  produkt v podobě kontaktních čoček, roztavených i s obalem do neskutečně páchnoucí hmoty, spečené s kastrůlkem, ve kterých jsem je vyvařovala (a po zapnutí odešla z kuchyně a zapovídala se venku :-)

Jinak oblíbeným výrokem mého manžela je citace mé odpovědi na otázku "Co  ty brambory, nebudou už?", na což jsem roztržitě odvětila: "Jo, hlídám  je, až to vyteče, tak to přepnu" :-)

Inu, to je ta chybějící trpělivost,  dám   vařit   brambory   a  vezmu  si  něco  ke  čtení, nebo  si  sednu  k  počítači.   Teprve   zvuk   přetékající  vody mě upozorní, že je načase ztlumit plotýnku..

Ovšem  je  i  jedna  věc,  kterou uvařit, resp. upéct umím – vánoční cukroví. 

Tam se pracuje s přesným receptem, bez záludných formulací a  troubu  lze  načasovat,  aby  po  příslušném čase zapípala. Ovšem cukroví  se peče jednou za rok, a živit se jím nelze. Ještěže manžel vaří výtečně a rád :-)
Blues


Pobavila jsi nás všechny! Již jsme se pokusili uvařit polévku z lecčehos, ale z kontaktních čoček ještě nikoli. Mimochodem – také přepínám knedlíky až když začnou „slintat“ :-) Míša

O svých kuchařských výtvorech si povídáme na redakce@zena-in.cz

Reklama