Nejen dobrou hudbu si budou moci poslechnout návštěvníci festivalu Prázdniny v Telči, který začíná v pátek 27. července a trvá do neděle 12. srpna. Přichystána je pro ně i paleta ekologických aktivit, se kterými přijede do Telče Hnutí Brontosaurus. Lidé tak mohou spojit příjemné s užitečným; při návštěvě festivalu se poradit ohledně ekologického provozu své domácnosti, vyzkoušet si kvízy a ekohry či shlédnout zajímavé výstavy.

Ekoporadna na cestách bude mít své stanoviště vždy ve všední dny v zámecké zahradě a o víkendu na náměstí Zachariáše z Hradce. Od úterý do pátku v 9-17 hod. nabídne návštěvníkům zámku Telč informace od třídění odpadu přes souvislosti našeho nakupování až po akce Hnutí Brontosaurus. Nabyté vědomosti mohou lidé otestovat v Ekokvízu, zkrátka nepřijdou ani děti, pro které jsou připraveny přírodovědné poznávačky či puzzle. Zájemci o jednotlivá ekologická témata si mohou vybrat ke koupi některou ze zajímavých příruček a knih. Na závěr se cestou na festivalový koncert mohou lidé pobavit nad soutěžní výstavou vtipů Ekofór 2007 a pochutnat si na spravedlivě" vyrobené čokoládě Fair Trade.

Určité chování s ohledem na přírodu by mělo být normální součástí každodenního života. Přesto není mnohdy jednoduché zjistit, jak svými rozhodnutími životnímu prostředí škodím či prospěji. Ekoporadna na cestách chce lidem přiblížit ekologická témata přímo v terénu, aniž by museli navštěvovat ekoporadnu ve městě nebo si informace hledat složitým způsobem," vysvětluje Veronika Fišerová, koordinátorka z Hnutí Brontosaurus.

O víkendu zpestří program Ekoporadny také návštěva dalších organizací z okolí, které se zabývají obnovitelnými zdroji energie, odpady nebo změnami klimatu. Jejich kampaně a aktivity pro veřejnost se odehrají na náměstí Zachariáše z Hradce vždy v sobotu a neděli od 10 do 17 hod.