Ahojky všem,
tak jsme se včera vrátili s dětmi z dvouměsíčního prázdninového pobytu na naší chatě nedaleko Prahy.  A řeknu Vám, že takové prázdniny, jaké jsme prožili letos, bych skutečně nikomu nepřála. Nemluvím teď o počasí, to nepřálo nikomu, kdo zůstal v létě v Česku.
Na nás se letos sesypalo tolik zdravotních problémů, jak už dlouho ne. První tři týdny byla pohodička. Pak náhle začala mladší dcera skučet, že ji bolí zub. Měla tam kazík a váček jako hrom. Tak jsme mastily na zubárnu. Zub jí vyvrtali, propíchli váček a byl klid. Bohužel, jen na týden. 
Potom si starší dcera zlomila nohu a teprve teď v pondělí jí sundavali sádru. Tudíž se učí znovu chodit.
Asi tři dny po zlomenině se pro změnu mně udělal nad úplně zdravým zubem takový zánět, že jsem se ráno probudila s pusou jako kačer Donald. Tak jsem mazala na zubárnu, kde mi rozřezali dáseň.
Když už se zdálo, že snad alespoň konec prázdnin proběhne bez průšvihu, bylo to opravdu jen zdání. Mladší dcera totiž chytla klíště. Bylo jich za její život už nepočítaně, ale tohle, poslední, bylo infikovaná potvora a dcera dostala boreliózu. Nafasovala antibiotika, která dobere až 2. září.
Do toho mi ještě dostala dost nepříjemný kašel. Jelikož si děti sousedů z chaty přivezly z Chorvatska černý kašel a k nám chodily, mám docela strach. Testy na černý kačel trvají 3 týdny, a tak ani sousedi nevěděli, co jejich potomci vlastně mají.  A my se to od nich dozvěděli teprve tento týden. Tak nás čeká další návštěva lékaře.
Opravdu jsem ráda, že už je po prázdninách. Bylo toho letos až až.

 
A jak jste stávili prázdniny vy? Doufám, že lépe než my. A pokud ne, podělte se. Nic tak nepotěší jako neštěstí druhých, co říkáte :-)))  .
 
Peguša
 
Milá Pegušo, tak k tomuhle se snad dá říct jen jedno - když se to se*e, tak se to se*e... Tak ať už je hlavně líp... :o)))