rybí polévka s cuketou

Určitě v tom nejsem sama. Děti mají dva měsíce prázdnin, já pracuji doma, takže mám o starost méně s tím, kdo mi je pohlídá. Výborně, hlídání vyřešeno. :-) Ale máme tady další problém. Co dětem denně vařit, když se nepostará školní jídelna? Také se snažíte uvařit více jídla, ať si někdy od vaření odpočinete? Nebo s chutí denně nastupujete k plotně a máte jasno v tom, co uvařit?

U nás se to střídá. Dny naprosté kuchařské euforie, kdy zkouším nové recepty, experimenty a v kuchyni vydržím i hodiny. A také dny, kdy tahám z mrazáku železné zásoby a jsem ráda, že dětem ke štěstí stačí „nudle s mákem“.

Když už nevím, kde najít inspiraci na jednoduché jídlo pro děti, zabrousím na stránky Vaříme dětem. Recepty na rychlá jídla, fotografie a týdenní jídelníčky pomohou i maminkám, které nemají vaření jako svůj koníček.

Vyzkoušejte třeba výbornou polévku s rybím filé a sezonní zeleninou - cuketou.

Suroviny

400 g rybího filé,
1 středně velká cuketa,
1 lžička citrónové šťávy,
1 zeleninový bujón bez GS,
1 větší brambora,
bylinková sůl,
200 ml sladké 12% smetany

Postup:

Rybí filé nakrájíme na menší kousky, dáme je do hrnce a zalijeme asi litrem vody. Přidáme na kostičky nakrájenou cuketu, zeleninový bujón, citrónovou šťávu, bylinkovou sůl a vše uvaříme doměkka. Ke konci vaření přidáme najemno nastrouhanou bramboru, přilijeme sladkou smetanu a povaříme už jen 10-12 minut.

Dobrou chuť přeje elly.

Reklama