Rubrika Vaření se o prázdninách trošičku změní. Především se budeme věnovat tématům, která jsou v letním počasí populární a jídlům, která se na prázdniny hodí.

Po víkendu začneme zdravě a to receptem na salát. Vyzkoušíme saláty zeleninové, těstovinové, bramborové i ovocné.

Úterý zůstane stejné jako doposud. Budeme připravovat sladkosti. A protože je doba mnoha čerstvých ovocných plodů, budeme čarovat především s nimi. Na konci léta si například budeme pochutnávat na švestkách.

Středa bude patřit pěstitelům, kteří jsou pyšní na vlastní úrodu ze své opečovávané zahrádky. Pokud zahrádku nemáte, nakupte si ovoce na trhu a pusťte se s námi do zavařování, přípravy marmelád, želatin, chutney a nejrůznějších jiných dobrůtek. Nechcete přece, aby vaše úroda přišla nazmar?

Ve čtvrtek budou pravidelně vycházet nejrůznější články na téma prázdninové vaření. Dozvíte se zajímavosti o grilování, rady a tipy na konzervaci ovoce a zeleniny, rady pro přípravu salátů, zajímavosti o letních potravinách, ovoci a zelenině.

A nakonec pátek, který bude patřit milovníkům letního grilování pod širým nebem. Nebaví vás pořád dokola grilovat ty stejné pokrmy? Doufám, že vám naše grilovací recepty budou inspirací a že si tentokrát pochutnáte u grilu trošičku netradičně.


Máte nějaký zajímavý recept na letní jídlo? Oblíbený salát, lehké sladké mlsání, tip na grilování nebo umíte výtečně zkombinovat zavařované ovoce? Podělte se s námi a vložte svůj recept do rubriky Vaření. I ten váš může být do magazínu zařazen jako recept dne a všechny ženy-in podle něj budou vařit, péct, grilovat a zavařovat :-)  

       
Reklama