V minulosti byla princezna Kate obviněna z toho, že si neváží svého postavení, které je spojené s přístupem k drahocenným a hodnotným šperkům. Místo toho dá v některých případech přednost levné bižuterii, kterou si může dovolit téměř každý.

Módní redaktorka Suzy Menkes v podcastu řekla, že Kate je v oblasti drahých šperků tak trochu zklámáním. Vyvolává dojem, že je nosí, jen když opravdu musí. Povídá se, že to Kate dělá proto, že jí nepřijde vhodné tak drahé doplňky nosit v době, kdy procházíme krizí a mnozí lidé nemají ani na jídlo. Proto si je někdy odpustí a nahradí běžnou dostupnou bižuterií.

Kate často sahá po značkách, jako je Zara nebo Missoma, ale nemůžeme říct, že by drahým šperkům odolala pokaždé. Například smaragdový choker Delhi Durbar, který měla na sobě na udílení cen Earthshot Awards v Bostonu, má hodnotu neuvěřitelných 15,6 milionů liber (cca 438 milionů korun).

profimedia-0748478832.jpg
Foto: Profimedia

Kate pravděpodobně chce být oblíbená a soucítit s těmi, které takové štěstí nemají a ukázat, že i ona je jen obyčejný člověk z masa a kostí. Princezna si je moc dobře vědoma svého postavení módní ikony a pravděpodobně půjde ve šlépějích královny Alžběty II. Ta si ale na drahé doplňky vyloženě potrpěla.

Je pravdou, a potvrdila to i ředitelka klenotnické značky Missoma, že Kate má velmi ráda módu a šperky obecně. Podle jejích slov ale nemusí mít za každou cenu na sobě šperky za miliony, bohatě jí stačí i levnější, když se jí líbí. Kate ukazuje, v čem se cítí dobře a jedině tak z ní může vyzařovat spokojenost – tedy když se cítí sama sebou v něčem, co je jí blízké.

Například na udílení cen BAFTA si k bílé róbě vzala náušnice s listy ze Zary a na letošní Wimledon pár perlových náušnic značky Shyly.

FotoJet-31-.jpg
Foto: Profimedia

Není to jen Kate, která byla kritizována za šperky. Také Meghan Markle byla středem pozornosti poté, co vynesla diamantové náušnice, které byly darem od korunního prince Mohammeda bin Salmana ze Saúdské Arábie, jenž byl obviněn z toho, že objednal vraždu novináře.

Být členkou královské rodiny není jednoduché, i když by si mnozí s princeznou Kate nejradši vyměnili místo. Musí čelit obviněním, že neprojevuje očekávaný zájem, co se týče drahocenných a vzácných šperků a neváží si zvláštní kolekce královských pokladů, jako třeba královna Camilla.

Kate ví, kdy si může dovolit ubrat a kdy se naopak hodí vynést hodnotné vzácné šperky, z nichž některé podědila například po princezně Dianě. My jí v tomto ohledu držíme palce a myslíme si, že to dělá dobře.

Autor: Express, nzherald, independent

Reklama