Čtenářka Maryene sama čaj příliš často nepřipravuje, ale ráda si na dobrém pochutnává. I když její zkušenost z Londýna nebyla zrovna ideální. Díky Vám Maryene za Vaše řádky!

Hezký den, u nás docela sychravý, takže čaj by se dnes hodil:)
 
Když se o někom říká, že „neumí uvařit ani čaj“, většinou to znamená, že neumí uvařit nic. Ale uvařit dobrý čaj, to je naopak velké umění. A já osobně, přestože vařit umím docela obstojně, svým čajem bych se příliš nechlubila, takže si ho ani často doma nedávám.
Čaj se mi zprotivil při pobytech v nemocnici a také jako nápoj ve školní jídelně. A na kterém čaji jsem si opravdu pochutnala?
Když jsem byla malá, často mě hlídala babička. Když jsme se vraceli promrzlí ze zimního řádění ve sněhu, babička nám kápnula do svého výborného čaje kapku rumu. Krásně jsem se prohřáli a usínali okamžitě jako koťata. 
Moje maminka vařila výborný čaj lipový a i jiný míchaný bylinkový s citronem nebo s medem a chutnal výborně.
A v poslední době si dám nejrději čaj u mého nejmladšího syna, u kterého si na čaji vždy pochutnám. Vaří nejenom výborný pravý čaj, ale také si ho vychutnám i očima. Krásné hrníčky na čaj a jeho přesné podávání, to je opravdu umění.
A na závěr přidám ještě jednu vzpomínku, spíše kuriózní, spojenou s čajem. Týká se návštěvy manželové tety, která nějaký čas pobývala v Londýně a oblíbila si pití „čaje o páté“.Pomáhali jsme jí celý den s nějakými pracemi na zahradě a kolem domu a před odchodem nás pozvala na svačinu. V jejím domě zařízeném v anglickém stylu bylo dost studeno, takže na šálek teplého čaje jsme se těšili. Začala nosit na stůl. Konvičky, hrníčky, talířky, tácky, prostírání....nebylo tomu konce. Nakonec přinesla konvici s čajem a pár sušenek. Čaj podávala s mlékem a musím se přiznat, že mně příliš nechutnal. Nakonec nám doporučila sníst i prostírání, prý je také jedlé :) Myslím si, že manžel by si tehdy dal raději kus pořádné svačiny a pivo.
 
Maryene


Pomalu končí téma dne : ČAJ

V 16 hodin zveřejním, koho dnes odměním!

Reklama