Když jsem byla malá, měla máma ve skříni (mimo jiné) tři chlapy. Na dveřích špendlíkem připnutí viseli Gregory Peck, Stanislaw Mikulski (Polák ze seriálu Duhový luk) a Robert Redford. Ten posledně jmenovaný hraje dodnes, je to PAN HEREC, i když asi už v žádném holčičím pokojíčku nevisí...

Před časem vstoupil do našich kin zatím poslední (v procesu jsou ovšem další dva) film Roberta Redforda, muže, jenž rozechvíval ženská srdce několik desetiletí. Ale ačkoliv se při natáčení thrilleru Pravidla mlčení objevila na place herecká špička (kromě Redforda Shia LaBeouf, Susan Sarandon a Nick Nolte), žádný hit to zatím bohužel není.

Aktuální image herce si můžete prohlédnout na fotografii. A pokud máte náladu, pojďte se se mnou ohlédnout do slavné minulosti výběrem jeho filmů, který jsem nazvala Redford a já. :-)

Pravidla mlčení, Falcon

Pravidla mlčení (2012)

Žít po svém

V roce 2005 se sešla pod režijní taktovkou Švéda jménem Lasse Hallström (asi nikoho nepřekvapí, že má na svědomí hned dvě dílka o švédském hudebním klenotu - skupině ABBA) zvláštní trojka - Jennifer Lopez, Robert Redford, Morgan Freeman.

Ačkoliv J Lo jako herečku moc nemusím, možná právě zásluhou Roberta Redforda, s kterým film stojí a padá, je docela uvěřitelná a příběhu dodává ono americké „všechno je možné, když chceš“.

Kdo čeká romantiku jako blázen, bude zklamaný. Citlivě udělaný příběh o starých křivdách a nových nadějích není hollywoodská klasika. Tím spíše komu uniklo, doporučuji.

Spy Game

Robert Redford a Brad Pitt. Napětí a zábava. Tony Scott, režisér dnes již kultovního Posledního skauta s Bruce Willisem (a ano, bratr Ridleyho Scotta, jenž režíroval například Gladiátora) dopřál Redfordovi účast v inteligentně udělaném akčňáku.

  • S Bradem Pittem se Redford setkal například také již při natáčení dramatického příběhu Teče tudy řeka.

Zaříkávač koní

Vysoce hodnocený film, jenž sám Robert Redford dokonce režíroval a který odstartoval kariéru Scarlett Johansson (k vidění byla již ve filmu Sám doma 3). Film do vašich špatných dnů... mějte po ruce. A výborná country hudba jako bonus.

Neslušný návrh

Další zajímavý trojúhelník v Redfordově tvorbě - Robert Redford, Demi Moore, Woody Harrelson, který pěkně rozpohybuje jeden milion dolarů. A k tomu jako bonus hudba z pera geniálního Johna Barryho. Notoricky známý film, který dávají znova a znova na všech televizních kanálech. A skoro pokaždé se ráda podívám. A co vy?

  • A chápete, proč vůbec Redford nabízí milion dolarů, aby s ním nějaká žena strávila noc? Mně to tedy hlava nebere... (smích)

Vzpomínky na Afriku

Největší romantika od oscarového režiséra Sydneyho Pollacka. A tady musím poděkovat čtenářce Žena-in.cz, která mi pod přezdívkou Sapita v diskusi u článku Sedm nezapomenutelných: Tenkrát na Západě a spol. připomněla úžasnou hudbu právě z tohoto filmu. Takže Robert Redford, Meryl Streep a John Barry.

  • Myslím, že zrovna takového Redforda bych si chtěla uchovat v paměti..

Elektrický jezdec

Tento film mě zastihnul ještě v mé koňské éře, tedy době, kdy mě nezajímali žádní fešáci, ale koně. A právě proto jsem také tento snímek jako dítě viděla a držela palce vysloužilému šampiónovi rodea (Robert Redford), odhodlané reportérce Jane Fondové a jednomu nešťastnému koníkovi...

  • Docela bych se znova podívala, pokud se dá někde sehnat... s odstupem x let a moudřejší a moudřejsí... :-)

Butch Cassidy a Sundance Kid

Je tu snad někdo, kdo tento film nezná? ...Místo slov tedy jedna melodie, kterou si můžete broukat celý den.

Bosé nohy v parku

Pomalu, ale jistě se dostáváme k počátku Redfordovy filmové kariéry. A protože úplně nahoře je fotka ze zatím posledního filmu, podívejte se na ukázku, která je o 45 let „mladší“ než ta fotka.

Psát o komedii, která pohladila po duši již několik generací, by bylo asi nošení dříví do lesa. Tak si jen připomeňte toho blonďatého mladíčka (a že ženušku mu hraje roztomilá Jane Fondová, to asi taky víte...)

Co ještě vidět s Redfordem:

  • Přirozený talent
  • Příliš vzdálený most
  • Všichni prezidentovi muži
  • Tři dny Kondora
  • Podraz
  • Takoví jsme byli

Přečtěte si také:

Reklama