Od roku 2011 přináší Velký knižní čtvrtek pravidelný výběr těch nejzajímavějších knižních novinek. Letošní podzim tomu bude již poosmé, a tak se čtenáři opět mohou těšit do svých oblíbených knihkupectví, kde na ně bude ve čtvrtek 15. října čekat opravdu skvostný výběr napříč literárním světem. Jména Jo Nesbø, Jeremy Clarkson, Miloš Urban, Martin Sodomka, Chris Priestley, Mons Kallentoft, Donna Tarttová, J. D. Rinehart – jsou jen stručným výčtem autorů z připravované nabídky.

Organizátoři nezapomenou ani na „velkočtvrteční“ setkání s českými autory. „Autorská čtení spojená s autogramiádou se budou již tradičně konat 15. 10. v Praze v  Městské knihovně  na Mariánském náměstí a 22. 10. v Brně, tentokrát poprvé v Knihovně Jiřího Mahena,“ říká za pořadatele Ctirad Fuchs. „Jedna změna ale Velký knihaknižní čtvrtek čeká, byť je to z pohledu čtenářů jen změna kosmetická. Rozhodli jsme se, že naše původní logo, které provázelo celou akci od jejího založení, vyměníme za modernější a jeho nová podoba zůstane pro všechny další ročníky již stejná. Myslím, že se nám povedlo, a tak doufám, že se bude líbit i čtenářům,“ dodává ještě Fuchs.

A jaké tituly Velký knižní čtvrtek tentokrát přinese? Z tuzemských autorů to budou Miloš Urban, který dnes patří mezi nejvýraznější české spisovatele mladší generace. Jeho novinka, paralelní román Urbo Kune, přináší příběh knihovníka Mikuláše Jelena, který knihaodchází za prací do nového hlavního města Evropy jménem Urbo Kune.

Martin Sodomka si ve své technické edici připravil nejen pro dětské čtenáře další příběh knihakrysáka Arnyho v knize Jak si postavit dům.

MUDr.Tomáš Šebek byl v Afghánistánu s Lékaři bez hranic. Mezi zákroky, při nichž operoval těžce zraněné z bojů i léčil docela „běžné“ úrazy, fotil a psal. Osobité a mnohdy humorné svědectví sepsal do své knihy knihaMise Afghánistán.

Český krtek v CIA od Vladimíra Ševely je skutečným příběhem agenta Karla Köchera, který byl jediným špionem někdejšího východního bloku a zřejmě i jediným zahraničním agentem vůbec, kterému se podařilo proniknout do CIA.

knihaEkonomové Markéta Šichtařová a Vladimír Pikora ve své knize Zlatý poklad tentokrát míří na dětské čtenáře. Bohatě ilustrovaná kniha pohádek plná pohádkových bytostí, vychytralých podvodníků, lidí a zvířátek laskavým a nenásilným způsobem vysvětluje základní pojmy finanční gramotnosti.

knihaKniha Povaha změny, kterou editoval kolektiv autorů pod vedením ředitele Českého egyptologického ústavu Prof. Mgr. Miroslava Bárty, přináší pohled různých odborníků (Václava Cílka, Petra Pokorného, Jiřího Padevěta, Luboše Kropáčka, Dany Drábové a dalších) na vybrané problémy dneška od klimatických změn po bezpečnostní knihasituaci.

Ze zahraničních autorů jsou zde zastoupeni Jo Nesbø s novým krimi románem Syn, dále první případ inspektora Zacka ve stejnojmenné knize od autora Monse Kallentofta.

knihaĎábelská jízda - ostrovtipné komentáře, břitké postřehy a ten nejsušší britský humor, to je již třetí sbírka automobilových recenzí, které Jeremy Clarkson – ano, ten všemi milovaný rebel z pořadu Top Gear - píše týden co týden pro britské The Sunday Times.

U nás dobře známý autor Chris Priestley vydává knihu Příšerné příběhy vánoční. knihaV sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla. Autor v rámci Velkého knižního čtvrtku osobně zavítá do České republiky a setká se se svými příznivci.

knihaLiteraturu faktu zastupuje velmi populární americká spisovatelka Tilar J. Mazzeová s novinkou Hotel Ritz - historií hotelu, kterým procházely dějiny Evropy.

knihaDebutový román kanadské spisovatelky narozené v Nepálu Kate A. Boormanové Smrtná zima je první díl fantasy trilogie pro mládež, která se bude líbit všem fanouškům knih Hunger Games a Labyrint: Útěk.

Němečtí autoři Richard Birkefeld a Göran Hachmeister se ve svém krimi románu Berlínská past vrací do Berlína roku 1944, kde policejní vyšetřovatel Hans knihaKalterer pátrá po sériovém vrahovi. Nekonvenční kriminální příběh, kde je zločincem oběť nacistického teroru a vyšetřovatelem policista třetí říše s krví na rukou.

knihaÚspěšná prvotina anglické novinářky a spisovatelky Sarah Vaughanové je román pro ženy Láska s chutí makronky odehrávající se v prostředí populární gastronomické soutěže Hledá se nejlepší pekařka!

knihaDržitelka prestižní Pulitzerovy ceny Donna Tarttová patří k nejuznávanějším americkým autorům současnosti. Čtenáři se mohou těšit na její nový a strhující román Stehlík.

knihaDobrodružnou dětskou fantasy zde zastupuje první díl trilogie autora J. D. Rineharta Koruna tří: Prokletý král.

Většina knih z podzimní nabídky Velkého knižního čtvrtku vychází i jako e-kniha.

Reklama