sucha.jpgFoto: Shutterstock

Základem zdravě vypadající pokožky je poctivá hydratace. Nenechte se však mýlit, nestačí jen doplňování tekutin, pleti je třeba věnovat mnohem větší pozornost.
 
Hydratace od hlavy až k patě

Dostatečná hydratace je důležitá pro perfektně vypadající pleť nejen v obličeji, ale po celém těle. Pokud není pokožka hydratovaná, mohou se projevit nejrůznější alergické reakce, ekzémy či podráždění. Zejména v létě je vhodné pravidelně zařazovat hydratační obličejová kosmetická ošetření, celotělové zábaly, peelingy, masáže a v neposlední řadě tělové rituály.

kremy.jpg

Hydratační pleťový gel Neutrogena Hydro Boost / Hydratační krém Weleda Skin Food / Hydratační krém Kiehl’s Ultra Facial Cream SPF 30

V létě o sebe pečujte opravdu důkladně

Mít krásně čokoládové opálení je snem mnoha žen. Pokud se rádi vystavujete slunečním paprskům, nezapomínejte na správnou péči nejen před, ale i po slunění. Velkou pozornost věnujte zejména výběru správného krému na obličej. Předejdete tak nejen nepříjemným spáleninám, ale i vráskám. U pokožky těla nezapomínejte používat přípravky s odpovídající ochranou a aplikovat je v dostatečné míře.
 
Pleti příliš neprospívají větší teplotní výkyvy. Silné sluneční záření naruší přirozenou kožní bariéru, a proto může být kůže po opalování napnutá, ztrácí lesk a místy se mohou vytvářet suchá místa či šupinky. Chybí jí nejen hydratace, ale i dostatečné promaštění. Lépe zvládat teplotní změny pomáhá také sauna. Pleť zvyklá odolávat extrémním podmínkám v sauně lépe reaguje na nápor v podobě vysokých teplot i slunečního záření. Pravidelným saunováním, se kterým byste ani v létě neměli přestávat, se pokožka zároveň prokrvuje, posiluje a zpevňuje. 

Přečtěte si také: 5 důvodů, proč v létě vyrazit do sauny

ryrzy.jpgOchranný krémový gel na opalování na obličej Eucerin Oil Control SPF 50plus

Opalování má svůj postup i pravidla

Po řádné přípravě nastává proces slunění. Měly bychom ovšem respektovat denní cyklus a sluneční agresivitu, proto je doporučeno přímé slunění ráno mezi 9. a 10. hodinou v intervalech 20 až 30 minut, střídaných tzv. chilling módem, tedy nepřímým sluněním ve stínu, kdy se opalujeme také. Přestávky jsou dobré při největší sluneční agresivitě v době mezi 12. a 14. hodinou a od 15. až 16 . hodinou znovu, do večera potom můžete klidně dále opakovat dopolední cyklus.

Nezapomínejte se pravidelně otáčet, aby jste se opálily rovnoměrně. Při výběru správného SPF faktoru je dobré myslet na náš typ pleti, abychom nedosáhly místo krásného opálení spíše rychlého spálení a olupování pokožky. „Pro citlivou, problematickou a světlou pleť je vždy lepší volit SPF 50, přičemž fototyp 3 a 4 si může dovolit i SPF 35. Snědá barva se dostaví stejnou rychlostí, ale vyhnete se nepříjemnému zarudnutí a podráždění. Obličej, krk i dekolt je dobré chránit také alespoň faktorem 50+, aby slunce nezanechalo na kůži více pigmentací a vrásek než zlaté barvy,“ říká doktorka Marianna Poljančuková z Kliniky GHC Praha.

oblicej.jpg

Ochranné mléko SPF 30 Essentials ARTISTRY

Reklama