Nezapomeňte, že právě probíhá on-line rozhovor s architektem panem Klempířem.

Ing. Arch. MgA. Jan Klempíř získal v roce 2001 diplom na fakultě architektury ČVUT v Praze, pokračoval studiem filmové scénografie na DAMU. Rok studoval ve Finsku, pracoval pro ateliér Mimolimit, s Kryštofem Štulcem založil v roce 2003 Atelier.. a nyní se věnuje samostatné tvorbě.

Zeptejte se tohoto vzdělaného muže na Vaše bydlení!

Z již zodpovězených dotazů:

macek11: Dobrý den, pane architekte, byla bych vám moc vděčná, kdybyste mi mohl poradit. Obývám pokoj 8m2, mám v něm vše (mimo WC a vody). Jak jej zútulnit, aby se v něm dalo slušně žít a nebýt neustále ve stresu. Mockrát děkuji za odpověď. P. S.: Žiji tak díky tomu, že jsem přepsala byt na syna.
Jan Klempíř(12:11): Nejspíš to nějak půjde, alespoň tedy vylepšit, ale chtělo by to důkladně se zamyslet, sejít se s architektem nebo nějakým bytovým designerem. Spíš než zútulnit (při takové velikosti bude asi útulný dost, i kdyby byl prázdný), bude potřeba jej nějak prostorově uspořádat a nezůstávat jen u země, ale podívat se i ke stropu....

Nela Z.: Zdravím Vás! Dneska mi rozhovor s Vámi přímo kápnul do noty. :) Přestěhovali jsme se s manželem do domečku za Prahou a poslední týden se trochu dohadujeme kvůli šatně. Je to poměrně velká místnost, asi 15 metrů čtverečních, ve které chci i žehlit... prostě to bude taková „moje komůrka". Nechceme, aby oblečení a prádlo bylo na jakémkoliv jiném místě v domě, všechno shromáždíme v této místnosti. Ale nemůžeme se shodnout, jestli máme do této místnosti dát skříně, tedy z každé strany kryté cosi, co bude šatstvo dostatečně chránit před prachem - tak to chce manžel. Ale já bych si spíš představovala třeba skleněné police a nějakou soustavu kovových tyčí a věšáků... zkrátka, chci mít všechno na očích a nemuset otvírat stopadesát skříněk. Co si o tom myslíte? Je skutečně nutné mít v šatně ještě skříně, aby bylo oblečení chráněné? Nebo to není nutné, což si myslím já, když tato místnost nebude sloužit ničemu jinému??? Díky.
Jan Klempíř(12:07): Také zdravím: Předně si myslím, že jestli jste se shodli, že to bude Vaše komůrka (a neznamená to, že tam budete jen občas kontrolovat manžela, jestli správně žehlí límečky), tak by měla především vyhovovat Vám. Názory na prach ve skříních má každý jiný, mně osobně by bylo příjemné mít v uzavíratelných částech šatny alespoň spodní prádlo, zbytek bych klidně nechal volně.

 

VSTUPTE DO ROZHOVORU!


Reklama