5af986675f0caobrazek.png
Zajímala nás ještě další upřesnění, proto jsme oslovili pana Václava Koukolíčka, manažera externí komunikace, aby nám odpověděl na naše otázky:

 
Je možné získat hlasovací žeton za nákup na jakémkoliv obchodě Tesco, i v menších obchodech Tesco Expres? 
Ano, hlasovací žeton získáte za každý nákup v jakémkoliv obchodě Tesco po celé republice.

Co když si objednám nákup na www.itesco.cz? Také získám hlasovací žeton? Jakým způsobem? 
Ne, bohužel hlasování a žetony zatím nejsou se službou itesco propojeny.

Za jeden nákup získají zákazníci jeden hlasovací žeton nebo více, podle toho, kolik za nákup utratili? 
Za jeden nákup získáte jeden žeton, výše nákupu nehraje roli.

Je možné získat hlasovací žeton i za malý nákup - například, když si koupíme 1 nanuk? 
Ano, hlasovací žeton získáte za každý nákup bez ohledu na jeho výši.

Pokud tedy půjdu v daném období, kdy je možné hlasovat, například  90x nakoupit do obchodu Tesco, mohu dát 90 hlasů mému vybranému projektu? 
Ano, to je možné.

Jsou projekty, pro které lze hlasovat spjaté s lokalitou působení, v daném regionu a obchodu Tesco?  (Například, že zákaznící z Brna mohou hlasovat pro brněnské projekty)
Ano, projekty ve většině případů podporují lokální komunity v místě obchodu.

Co když chceme podpořit projekt, který není v dosahu našeho bydliště? Musíme si zjistit, ve kterém obchodě Tesco je možné pro něj hlasovat a hodit hlasovací žeton zde? 
Ano, pokud chcete hlasovat pro vybraný projekt, musíte si najít konkrétní obchody, kde lze pro ně hlasovat.

Je možné průběžně sledovat počet hlasů nebo se vše vyhodnocuje až po skončení hlasování? 
Ano, každý týden budou hlasy sčítány a průběžné výsledky najdete na stránkách https://itesco.cz/pomahame/

Na otázky odpovídal pan Václav Koukolíček, manažer externí komunikace Tesco, děkujeme za odpovědi.

5af985b8b66eaobrazek.pngRedakční hlasování – zapojí se i naše redakce

Do projektu a hlasování se zapojíme i my z redakce a podpoříme svého favorita – v každém obchodě jsou 3 vybrané společnosti, které se o příspěvky uchází. Hlasování je velmi jednoduché. Za každý nákup dostanete hlasovací žeton, který můžete přiřadit projektu, který jste si vybrali. Je dobré se podívat na stránky, na seznam přihlášených organizací, pro které můžete hlasovat. Také to, pro jaké projekty můžete hlasovat v jakém konkrétním obchodě https://itesco.cz/pomahame/list-of-projects/. O našich favoritech a o ostatních vám budeme informovat v dalších článcích.

Proč podpořit svého favorita

Všechny přihlášené projekty byly hodnoceny porotou složenou ze zástupců odborného garanta Nadace rozvoje občanské společnosti a vybraných zaměstnanců společnosti Tesco. Společně prověřovali nominované projekty z hlediska jejich transparentnosti, důvěryhodnosti, udržitelnosti, z hlediska jejich dopadu na komunitu a potenciál pro zapojení členů komunity.

Všichni vybraní finalisté získají finanční pomoc

Už samotný postup projektu do finálového hlasování na obchodech znamená, že získá finanční podporu. Pokud zvítězí, půjde o 30 000 korun, když skončí na druhém místě, získá 16 000 korun, projekty na třetích místech pak 10 000 korun. Jakou částku ale organizace dostanou, mají nyní v rukou zákazníci – tudíž i vy, pokud při svém nákupu budete hlasovat.

Kde a jak hlasovat?

Na obchodech Tesco jsou umístěny hlasovací zařízení s popisem nominovaných projektů. Za každý nákup zákazníci obdrží hlasovací žeton. Následně ho mohou až do 4. června vhazovat do hlasovacích boxů, a tím podpořit projekt, který je jim nejbližší. Zákazníci mohou získat více informací o zúčastněných organizacích a jejich projektech právě u hlasovacích boxů. Seznam zúčastněných komunitních projektů včetně aktuálního sledování počtů hlasů jsou také k dispozici na webových stránkách programu https://pomahame.itesco.cz, kde budou také každý týden zveřejňovány průběžné výsledky hlasování. Celkové výsledky pak budou oznámeny 20. června.

Jak jste na tom vy? Zapojíte se? Také máte rádi projekty, které pomáhají a mají smysl? Už jste hlasovali? Komu jste dali svůj hlas?
 

Reklama