Čtenářka TTT slaví narozeniny a právě k nim dostala nové kolo. A k tomu si ještě nadělila luk a  šípy. Děkuji Vám TTT za příspěvek. Vidím Vás jak jedete na kole bez držení a v rukou napjatý luk, mířící na ? Asi se Mechovu budu muset vyhýbat více, než doposud…

Radku, vy kujóne, to se dělá vyhlásit takové téma jen pár hodin po tom, co jsem obdržela svůj narozeninový dárek: kolo?

Nebudu říkat, kolikáté slavím, ale buďte si jistý, že jsem rozhodně mladší než skládačka, na které jsem statečně jezdila doposud. Jenže napřed přestala brzdit, pak se zadrhly pedály a nakonec jsem se na ní začala bát i já. Velkou výhodou takovéhoto plečkostroje je zamykání. Zapomeňte na něj. To vám nikdo neukradne ani kdybyste chtěl . Však když přestala brzdit a počala vydávat divné kvílivé zvuky napřed v zatáčkách, později i při pouhém pohledu, přestala jsem ji zamykat uplně. Dokonce jsem ji parkovala zásadně u kontejnerů a odpadkových košů v naději, že třeba někoho zaujme a ten ji adoptuje. Nestalo se tak. Dokonce chuděru někteří obcházeli obloukem.

Hned odpoledne po práci jsem na nové kolo skočila. Zprvu jsem musela překonat nezvyk na funkční brzdy a tichý chod. Po asi  kilometru a půl jsme se pochopily i s přehazovačkou a já přestala vypadat, jako že kutálím trabanta do kopce.

Dosud neobvyklou rychlostí jsem vyjela směr zahrada. Udělala jsem si totiž radost ještě něčím. Pod sedlem jsem vezla uplně nový dřevěný luk a sadu šípů. Snad láska k chladným zbraním, snad nevyrovnaný emoční šok nad smrtí Vinnetoua v Posledním výstřelu nebo touha změnit klišé, že hračky si v dospělosti kupují jen muži.....

Příznačně jsem v jeden den přesedlala z šmajdavé herky na nebesky modrého Ilčí a jen s úsměvem na rtech a zbraní jsem vyrazila užít si tohle léto. Za pár dní se mi vrátí děti z tábora a šacuji, že jim to nedá moc práce než objeví můj dáreček. Bude po srandě, budu se muset dělit. Zatím mám pré.

Jestli nosím speciální cyklistický obleček? Pravda, manžel mne darem zastihl v rozevlátých šifonových šatech. Možná mne obvodní oddělení policie oblaží nějakou výzvou k vysvětlení veřejného pohoršení. Při jízdě šaty vlály a já frčela jak Horákyně: oblečená neoblečená.Ovšem jinak  nic moc na outfitu měnit nehodlám. Snad jen přihodím chránič předloktí a k pasu toulec na šípy.

Zítra vyrážím zase. Hned jak mi v práci padne. Napřed to vezmu v plavkách přes písák. Na kole a s lukem vstříc indiánskému létu. Hodlám si ho zkrátka užít.

HOWGH

TTT.


Vy a kolo:

  • Jezdíte na něm ráda? Nebo musíte?
  • Jak jste se na něm jezdit naučila?
  • Umíte si ho opravit?
  • Seznámila jste se na kole s někým?
  • Vadí vám cyklisté na silnici?
  • Máte slušivý cyklistický dresík?
  • Nebo jste měla bouračku?

Vaše příběhy,  názory, polemiky, fotky, historky i fórky posílejte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já jednu z těch, co do tématu dne přispějí, odměním sportovním náčiním. Konkrétně konkurenční výbavou, trekovými holemi s odpružením. Pro chvíle, kdy se na kolo nebudete moct ani podívat.

Reklama