Čtenářka Lubička již dnes dostala celou řadu přání k MDŽ, ale přesto se cítí diskriminována, protože… Já jen za celou redakci přeji vše nejlepší k vašemu…  hmmm…  svátku. A děkuji za váš příspěvek.

Dobrý den,ráda bych něco málo napsala k dnešnímu tématu.

Ano souhlasím,že ženy jsou většinou v některých zemích diskriminovány,Někde je to násilná obřízka,o které jsem jenom četla a šel mi až mráz po zádech.Viděla jsem hodně hororů,ale ani jeden se tomu nevyrovnal,

V některých rodinách zase,když se narodí dívka už od mala ji dávají pociťovat,že je méněcenná.Je to zlé,ale pořád se s tím moc nedělá a tenhle trend přetrvává.

Hodně lidí to totiž pokládá za pouhou statistiku,za tragédii by to považovali jen,kdyby se to odehrávalo v jejich rodině.

Já osobně se cítím diskriminovaná,hlavně dnes.Ráno jsem otevřela internet,mobil a dostávám průběžně blahopřání k svátku žen,ale přitom mám dnes narozeniny.No ono sice jsem už pozdější sběr a není co slavit,ale zase to potěší.V práci mám takový fofr,že někdy nad tím nemám ani čas přemýšlet i kdyby tam proběhl nějaký náznak diskriminace.

Většina lidí v mém okolí pochopila,že všichni jíme pusou a čúráme dole.Občas se musím usmát,když slyším jak se některé ženy rozčilujou nad tím,že jejich polovičky nesundavají prkýnko na toaletě a podobně.My doma to máme vyřešené a vrásky mi to nedělá.No když se to tak vezme z druhé strany,tak i muži můžou někdy pociťovat stejný pocit,když musí zastávat ženské práce.

Muž mojí kolegyně,když byla nemocná,byl z toho hodně na větvi,když musel prát a vařit a dělal to pouhý týden.Přitom,když ona vymalovala celý byt,tak jeho to nechalo chladným.Záleží od úhla pohledu mně se chlap,který umí vařit libí.Připadá mi strašně sexy,když se točí kolem sporáku a chystá něco speciálně pro mně.

Hlavně dnes ráno,když mně vzbudila vůně smažených vajíček se sýrem servírované rovnou do postele.Užívala jsem si to maximálně.Dneska čekám gratulanty a zrovna moje levá ruka je vyřazená z provozu,tak jsem si připadala jak královna,když jsem miláčkovi diktovala seznam co je potřeba koupit.

Vůbec mi to nepřipadá,že bych ho nějak diskriminovala nebo,že by byl nějaký podpantoflák.Já se taky v období mistrovstí světa v hokeji měním ze ženy na chlapa.

Hezký den Lubička
Text nebyl redakčně upraven


A o co vás žádám?

  • O příspěvky, úvahy, fotografie i videa na téma:
  • Cítíte se dnes ve společnosti diskriminována?
  • Stala se vám nějaká nepravost, jen na základě vašeho pohlaví?
  • Má ještě dnes smysl bojovat za ženská práva?
  • Mělo by být ve vedení firem, v politice atd. více žen?
  • Nebo vám lezou genderové bojovnice krkem?

A cokoliv dalšího co vás napadne, směřujte na e-mail

redakce@zena-in.cz

A dnes tři z vás odměním za příspěvek, který mi pošlete krásnou květinou dopravenou za vámi až do domu… Krásné MDŽ přeji!

Reklama