6315c0be10665tr.jpg
Foto: Shutterstock

Někdy zkrátka potřebujeme slyšet něco, co nechceme, abychom začali být vděční a vážili si času, který máme k dispozici na této planetě. Tohle jsou brutální pravdy, které by měl slyšet každý. Možná vám to bude připadat absurdní, protože se nejedná o žádné novinky ani překvapení, ale je fajn si to občas připomenout.

1. Zemřete a nevíte, kdy to bude

Nejste nesmrtelní a váš čas na Zemi se každý den krátí. Myslete na to a žijte smysluplný život, který vás naplňuje. Dělejte to, co vás baví a věnujte energii jen tomu, co má smysl.

2. Zemřou i ti, které máte rádi a netušíte, kdy se to stane

Tuto pravdu je pro mnohé těžké si přiznat, ale pokud to uděláte, předejdete tak špatným rozhodnutím, hloupému chování, naučíte se včas odpouštět a udržovat dobré vztahy s těmi, které milujete.

3. Materiální věci z vás neudělají lepšího ani šťastnějšího člověka

I když patříte k těm šťastlivcům, kteří si mohou plnit své materiální sny, pravdou je, že časem přijdete na to, že vás to neuspokojuje tak, jako zdraví, láska, úspěch nebo seberealizace.

4. Pokud jste posedlí štěstím, bráníte mu vstoupit vám do života

Štěstí se ve vašem životě vyskytuje, jen je potřeba mu jít naproti, což je někdy náročné.

5. Nikdy se nezavděčíte všem

I když byste nejraději udělali radost každému člověku, není to možné. Přestaňte se chtít zalíbit všem a začněte se chovat tak, abyste byli spokojení a chovali se podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Nechtějte být oblíbení u každého člověka, raději jen u těch, na kterým vám záleží.

6. Nikdy nedosáhnete dokonalosti

Pokud se budete kritizovat a mít na sebe vztek, že nedokážete být dokonalí, nebudete nikdy spokojení. Dovolte si dělat chyby a užívejte si to, že jste nedokonalí. To je přece na každém to krásné.

7. Činy jsou víc než slova

Pokud něco říkáte, ale nechováte se podle toho, jako byste to neříkali. Činy jsou důležité a pomocí nich ukazujete druhým, jací jste.

8. Na konci života nebudou vaše úspěchy důležité

Až budete na sklonku života, nebudete myslet na to, co jste dokázali, ale spíše na vztahy, které jste navázali a na zážitky, které jste s lidmi zažili. Nelpěte proto pouze na úspěších a pracujte na vztazích.

9. Žijte tady a teď

Minulost nezměníte a budoucnost si taky nenaplánujete, proto nad tím přestaňte přemýšlet a spíše se zaměřte na přítomnost, kterou ovládat můžete.

10. Investujte do sebe, je to to nejcennější, co můžete udělat

Investujte do sebe, pak můžete inspirovat a zachraňovat druhé. Mějte sebe na prvním místě, vždycky.

11. Abyste byli trvale šťastní, zlepšete vaše vztahy

Vztahy mají větší dopad na vaši pohodu a štěstí, než váš příjem nebo zaměstnání, takže jim věnujte dostatečnou pozornost.

12. Čas je nejcennější veličina

Máte ve své moci rozhodnout, co uděláte s časem, takže vybírejte chytře, a hlavně ho nepromarněte.

Zdroj: autorka článku, Inc.com, Cestazasnem

Reklama