Prestižní švýcarská nadace New7Wonders vyhlásila světové hlasování o sedm přírodních divů světa!

Jak Ženu-in informoval Tomio Okamura – viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur – o titul „přírodního divu světa“ bojuje i česká Pravčická brána, která je v národním parku České Švýcarsko!

Do hlasování bylo zařazeno 261 nejvelkolepějších přírodních míst na světě ze 222 zemí a český přírodní skvost se tak o titul utká například s americkým Grand Canyon, nejvyšší horou světa Mount Everest, skotským jezerem Loch Ness, australským Velkým bariérovým útesem či Niagarskými vodopády.

Pravčická bránaHlasovat lze do 7. července na stránkách:

www.new7wonders.com.

K hlasování je potřeba se zaregistrovat, což má zabránit lidem, aby hlasovali dvakrát.

Po ukončení hlasování zredukuje nadace v červenci seznam na 21 finalistů.

Sedm vítězů pak vybere veřejnost v dalším kole hlasování, které potrvá do roku 2011, tentokrát prostřednictvím internetu, telefonicky a textovými zprávami.

Nadace New7Wonders již v roce 2007 úspěšně realizovala hlasování při výběru sedmi divů světa stvořených lidskýma rukama, kterého se zúčastnilo přibližně 100 milionů lidí.

Zvítězily pyramidy v egyptské Gíze, italské Koloseum, čínská Velká zeď, indický palác Tádž Mahal, jordánské skalní město Petra, brazilská socha Krista Spasitele, ruiny indického kultovního města Machu Picchu v peruánských Andách a zřícenina mayského města Chichén Itzá s jeho nejznámější Kukulkánovou pyramidou na mexickém poloostrově Yuacatán.

FOTO: New7Wonders