Rodinka odjela k babičce a já jsem pracovala, myla okna, čistila koberce, prostě řádila. Večer uondaná sedla k televizi, ale program mě nějak nenadchl, tak jsem se přestěhovala k počítači. Zabrousila jsem na chat. Povídala jsem si docela hezky s lidičkama v jedné místnosti a tu vstoupil On. No to trochu přeháním, prostě přišel nový kluk a po nějakém čase jsme si najednou povídali jen my dva. A náramně jsme si rozuměli, bylo to takové „souznění duší“. Nebyl dotěrný jako někteří, nevyzvídal, jak vypadám, kolik vážím a jestli jsem blondýna. Když přišla řeč na věk, zapřela jsem některé své pátky. No teda, dost jsem si ubrala, jemu bylo 28, nechtěla jsem ho děsit. Ani nevím, jak dlouho jsme si povídali, když se mi kousnul počítač, no smůla. Bylo už dost po půlnoci, řekla jsem si dost, běž už holka spát a přestaň blbnout mladým chlapcům hlavy. Netušila jsem, že příběh bude mít své pokračování.

Celá překvapená jsem pak druhý den ve schránce našla od něj milý dopis..(Adresu jsem mu sice nedala, ale tu na onom chatu automaticky získá každý zaregistrovaný). Moc milý dopis to byl. A co teď? Babo, raď!!!
Mohla jsem se na něj vykašlat a prostě už neodpovědět.
Mohla jsem hrát svou hru dál, jenže kam by to vedlo? Nechtěla jsem dál podvádět.
No a tak jsem mu vyklopila pravdu. Kolik mi ve skutečnosti je a všechno o mé rodince. A že mu přeju příště více štěstí a že doufám, že mi odpustí....
Ten už nenapíše, myslela jsem si. Omyl!
Napsal. To se ví, žádnou radost z mého odhalení neměl, ale na druhou stranu neviděl důvod, proč bychom si nemohli dál psát, když jsme si přece tak rozuměli.
No a tak si mailujeme už skoro půl roku, někdy jednou za týden, jindy častěji, svěřujeme se se svými trably, píšeme si o svých zážitcích, o svých rodinách (jeho současnou lásku jsem mu dokonce prorocky předpověděla). Víme toho o sobě hodně a přece málo.
Po osobním setkání nějak zvlášť neprahnu, mám pocit, že tím by naše zvláštní přátelství skončilo. Myslím, že on to cítí taky tak Moje rodina o ničem neví. Děti by se mi smály („máma se zbláznila, dopisuje si s mladým klukem!“), muž by to stěží pochopil. Je to moje krásné tajemství.
Až na to, že teď jsem to „vykecala“ vám.
Ale vy mě neprozradíte, že ne?

Anonymní věrná čtenářka